نحوه پاک کردن لکه لباس

نحوه پاک کردن لکه لباس : از بین بردن لکه یقه لباس و تسلط بر پاک کردن انواع لکه می تواند عمر مفید لباس های شما را افزایش داده و منجر به بازیابی بسیاری از البسه شما گردد. ممکن است در اثر عرق کردن و یا دیده بوسی با فردی که آرایش کرده است، یقه شما لکه دار شده و در صورتی که رنگ لباستان روشن باشد، این امر تبدیل به معضل بزرگی شده و شما را با مشکل مواجه می گرداند. در ادامه کارامدترین روش ها به منظور از بین بردن لکه را مطرح می نماییم. 

استفاده از شامپو برای شستشوی یقه

اولین روش برای از بین بردن لکه بدین صورت است که قسمت چرک یقه لباستان را خیس کرده و سپس به وسیلیه یک قلم موی کوچک، مقداری شامپو بر روی قسمت مزبور بمالید. از آنجا که شامپوها، چربی و کثیفی موی سر و یا بدن را پاک کرده و از بین می برند، می توانند کثیفی لباسها را نیز از بین برده و آنها را تمیز نمایند. 

استفاده از مخلوط جوش شیرین و سرکه

در روش دیگری که به منظور از بین بردن لکه می خواهیم به شما عزیزان معرفی نماییم، می توانید مقداری جوش شیرین را با کمی سرکه مخلوط کرده و ترکیب حاصل را بر روی قسمت چرک لباس خود بمالید. در این صورت، پس از شستشوی قسمت مزبور، خواهید دید که یقه لباستان به کلی پاک خواهد شد.  

استفاده از گچ به منظور از بین بردن لکه از روی یقه لباس

روش دیگری که به منظور از بین بردن لکه به شما توصیه می نماییم، استفاده از مقداری گچ می باشد. روش کار بدین صورت است که می بایست مقداری گچ را بر روی قسمتی از یقه خود که دچار کثیفی و لکه شده است، بریزید. این روش به ویژه در مورد لکه های چربی موثر می باشد. علت این امر این است که گچ به خوبی لکه چربی را جذب کرده و شما پس از محو شدن لکه مزبور، می توانید لباس خود را شستشو نموده و از تمیز شدن آن لذت ببرید. لازم به ذکر است که اگر پس از یک بار استفاده از این روش لکه ایجاد شده به طور کامل از یقه شما پاک نشد، می توانید با تکرار مجدد این روش، به نتیجه مطلوب خود دست پیدا نمایید. 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.