منظم کردن کمد لباس

منظم کردن کمد لباس  : کمد‌های شلوغ یکی از مشکلات خانم‌های خانه‌دار است. مساله این است که در دسترس بودن لباس‌ها، لوازم شخصی، کیف و کفش در اتاق خواب و نوع چیدمان آنها یکی از بزرگ‌ترین دغدغه خانم‌های خانه‌دار است. آنچه می‌خوانید ساده‌ترین و کاربردی‌ترین نکاتی است که با کمک آن می‌توانید به کمد لباس‌هایتان سامان ببخشید.

۱-شما باید از هر فضای خالی به نحو احسن استفاده کنید. بنابراین در اتاق خواب فضای خالی زیر تخت بهترین محیط برای نگهداری برخی از وسایل، لباس‌ها و ملحفه‌هاست. تنها کافی است با کمک سبدها، کشوها یا جعبه‌های چوبی کوچک فضایی مناسب و امن برای این وسایل زیر تخت در نظر گرفت.

۲-برای جمع کردن لباس‌ها و ملحفه‌های کثیف و استفاده‌شده، بهترین کار آویزان کردن کیسه‌ای پارچه‌ای پشت در اتاق خواب است تا لباس‌های پوشیده‌شده را درون آن گذاشته و هر هفته آنها را برای شست‌وشو جمع‌آوری کنیم.

۳- بهترین راه برای نظم بخشیدن به کمد لباس‌ها استفاده از یک جعبه مشبک است که هر یک از دستمال‌ها یا تی‌شرت‌ها را تا کرده و مرتب درون یکی از شبکه‌های آن قرار دهید. به این ترتیب پیراهن‌ها یا کراوات‌ها چروک نمی‌شوند و دسترسی به آنها نیز آسان‌تر می‌شود.

۴-پشت در اتاق خواب از گیره‌های S مانند برای آویزان کردن کلاه و چترهای مردانه، زنانه و کودکانه‌ای که در خانه دارید، استفاده کنید.

۵-اگر در خانه پارچه‌های قدیمی و بدون استفاده دارید از آنها برای دوختن کیف‌های پارچه‌ای و از این کیف‌ها برای تمیز نگه داشتن کفش‌ها و کیف‌های دستی خود استفاده کنید.

۶- اگر در اتاق‌تان آرشیوی از روزنامه یا مجله‌های مختلف دارید و آنها را در جامجله‌ای نمی‌گذارید برای هر یک از آنها فولدر یا پوشه‌ای تهیه کنید و آنها را باسلیقه در قفسه‌ها قرار دهید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.