آموزش کار با ماشین ظرفشویی

آموزش کار با ماشین ظرفشویی نحوه کار و استفاده با توضیحات کامل برنامه ها و دانلود دفترچه راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی وستینگهاوس _ ویرپول _ جنرال الکتریک _ بوش _ فریجیدر _ مابه _ سامسونگ _ ال جی _ توشیبا _ هیتاچی _ بکو _ بهی _ آریستون _ دوو _ اسنوا _ حایر _ هات پوینت _ وست پوینت _ ایندزیت _ کنوود _ کندی _ هایسنس _ آرچلیک _ زانوسی _ آاگ _ بلومبرگ _ هوور _ آدمیرال _ سینجر _ آمانا _ وستل

مکانیزم کار ماشین ظرفشویی‌ها همه به یک صورت است و تنوع شستشو بالایی مانند ماشین لباسشویی وجود ندارد و همه معمولا ۶ یا ۷ برنامه شستشو دارند ما در این مطلب آموزش کلی کار با ماشین ظرفشویی را توضیح می‌دهیم که برای همه برندها کاربرد دارد.

نمک ماشین ظرفشویی

داخل ماشین ظرفشویی یک دریچه وجود دارد که یک درب مانند درب پیت روی آن نصب شده آن را باز کنید.

نمک در پروسه سختی‌گیری نقش بسزایی دارد. این نمک باعث می‌شود تا رزین (که با املاح آب) پرشده ترکیب شده و آن را احیاء می‌کند.

مقدار حجم نمک لازم جهت ریختن در محفظه مخصوص ۱ کیلوگرم می‌باشد.

آموزش کار با ماشین ظرفشویی

از ریختن پودرهای شوینده همچنین نمک طعام و سنگ نمک‌های محلی در محفظه مخصوص جدا باید پرهیز کرد.

لازم است تا درب مخصوص محفظه نمک به صورت کامل بسته شود، در غیر این صورت نمک موجود در آن به خارج نشت کرده و باعث سوراخ شدگی دیگ و یا زنگ‌زدگی کابین استیل و همچنین فیلترهای ۳ گانه می‌شود.

برای شروع به کار با ماشین ظرفشویی باید ۲ لیوان از نمک مخصوص ماشین ظرفشویی با یک لیتر آب حل کرده و داخل محفظه نمک بریزید دفعه‌های بعد می‌توانید نمک را بدون آب داخل محفظه بریزید.

هر وقت نمک ماشین ظرفشویی تمام شود علامت نشانگر نمک روشن می‌شود و شما باید نمک مخصوص به مخزن اضافه کنید.

نشانگر نمک به شکل ۲ فلش رفت برگشت و یا salt روی نمایشگر ماشین ظرفشویی می‌باشد.

 

مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی

مخزن مایع جلادهنده روی درب داخل ماشین ظرفشویی است و باید مخزن را پر کنید. هرگاه مایع جلادهنده تمام شود چراخ نشانگر مایع جلادهنده روشن می‌شود و شما باید آن را پر کنید.

مایع جلادهنده، مکمل نمک بوده و باعث می‌شود آثار رسوب به راحتی از سطح ظروف پاک شده و خشک شدن ظروف را آسان‌تر می‌نماید. همچنین باعث براق شدن سطح ظروف می‌گردد.

آموزش کار با ماشین ظرفشویی

مایع جلادهنده در مرحله خشک‌کن وارد مدار می‌شود.

هر وقت مایع جلادهنده درون دستگاه تمام شود، چراغ مخصوص آن بر روی نمایش‌گر روشن می‌شود که می‌بایست مجددا محفظه مخصوص آن پر شود.

نشانگر مایع جلادهنده به شکل یک ستاره روی نمایشگر ظرفشویی می‌باشد.

پودر شستشو ماشین ظرفشویی

مخزن پودر شستشو داخل ماشین روی درب دقیقا کنار مخزن مایع جلادهنده است. که شما برای هر بار شستشو باید مخزن را پر کنید مخزن دو شیار دارد که اگر شما یک سبد را پر کردید تا شیار اول که به اندازه یک قاشق غذاخوری می‌شود و اگر همه حجم ظرفشویی ۲ سبد را پر کردید تا شیار دوم یعنی حدودا ۲ قاشق غذا خوری می‌شود پودر می‌ریزید.

قرص ماشین ظرفشویی

یک قرص ماشین ظرفشویی شامل ۳ تیکه پودر، مایع جلادهنده و نمک می‌شود که شما اگر از قرص استفاده کنید دیگر نیازی به ریختن نمک و مایع جلادهنده نیست و فقط یک قرص را درون جای پودر یا کف ماشین ظرفشویی می‌گذارید و نشانگرهای مایع جلادهنده و نمک روشن هستند و مشکلی برای ظرفشویی به وجود نمی‌آید فقط نشانگر هستند.

توجه: در بعضی از ماشین ظرفشویی‌ها برای استفاده از قرص ماشین ظرفشویی یک کلید طراحی شده که هنگامی از قرص استفاده می‌شود باید آن برنامه را انتخاب کنید.

کلید برنامه استفاده از قرص یا نوشته شده ۳in1 یا عکس آیکون قرص درج شده

سختی آب یا pH آب

سختی آب در هر محله از هر شهر فرق دارد. برای تنظیم سختی آب از ورق مخصوص سختی سنج آب استفاده می‌کنیم. همیشه دستگاه نو یک ورق داخل آن می‌باشد

نحوه بررسی سختی آب

تمام مناطق مشخص شده در ورقه مخصوص را به زیر آب فرو می‌بریم. توجه داشته باشید حداقل زمان ۵ ثانیه بوده و امکان تست این روش در آب روان وجود ندارد (در آب ساکن مانند لیوان) چک شود. ورقه را خارج کرده، آب اضافی آن را می‌تکانیم تا قطرات اضافی برداشته شوند. بعد از حدود ۱ دقیقه نوارهای سبز تغییر رنگ داده و به رنگ قرمز یا بنفش تبدیل خواهد شد. تعداد نوارهای تغییر رنگ یافته به قرمز یا بنفش را شمرده و با توجه به تنظیمات دستگاه، سطح تغییر را انتخاب می‌کنیم.

برنامه‌های شسشتشوی ماشین ظرفشویی

مهم نیست ماشین ظرفشویی شما چه برندی دارد توضیحات پایین به شما خیلی کمک می‌کند. شکل‌های پنل، دیس پلی و نمایشگر برنامه‌های ماشین ظرفشویی هر کدام به یک شکلی است که تقریبا همه یک کارایی دارند با تفاوت‌های کم ما در اینجا چند نمونه از آنها را توضیح می‌دهیم.

آموزش کار با ماشین ظرفشویی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.