نحوه شستشوی قوری در خانه ، به راحتی و سریع

نحوه شستشوی قوری در خانه  ،نوشیدن یک استکان چای داغ در یک روز بارانی حتماً برای شما بسیار لذت‌بخش خواهد بود. چطور از روش‌های سریع و آسان برای شستشوی قوری استفاده کنیم؟ از آنجایی‌که اثر چای و برخی دم‌کردنی‌ها به‌صورت لکه‌های رنگی و ناخوشایند بر روی استکان باقی می‌مانند، لازم است که استکان و قوری شما به‌سرعت تمیز شوند. نحوه شستشوی قوری نیاز به نکاتی دارد که اگر رعایت شود، قوری شما عمر بیشتری می‌کند.

نظافت قوری

قوری‌ها از لوازم اصلی آشپزخانه هستند که به‌طور مرتب توسط خانوارها استفاده می‌شوند. این ظروف برای تهیه چای و انواع نوشیدنی‌های دم‌کردنی به کار می‌روند. در این میان چای و برخی دم‌نوش‌ها به دلیل خاصیتی که دارند، از خود لکه‌های ناخوشایندی بر جای می‌گذارد که اگر به‌سرعت و به‌درستی تمیز نشود، دردسرساز می‌شوند و برای تمیز کردن نیاز به زمان بیشتری خواهند داشت؛ بدین منظور نیاز است که پیوسته قوری را نظافت کنیم.

برای شستن قوری می‌توان از شیوه‌های متفاوتی کمک گرفت که در ادامه متن به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود. توصیه می‌کنیم که برای این کار از مواد شیمیایی و یا سمی استفاده نکنید و به‌جای آن، از راه‌های طبیعی مثل سرکه یا آب‌لیمو کمک بگیرید.

 

روش ساده در شستشوی قوری

ساده‌ترین روش شستشوی قوری این است که یک اسفنج را با محلولی که آماده کرده‌اید، مرطوب و با آن قوری را تمیز کنید؛ سپس آن را با آب گرم بشویید تا تمام لکه‌های روی قوری از بین برود. اگر عادت دارید که شکر را مستقیماً در داخل قوری‌تان بریزید، باید کمی بیشتر مراقب باشید. شما که نمی‌خواهید باکتری‌ها از شکر برجای‌مانده در قوری تغذیه کنند؟ در این موارد، مخلوط کردن مقدار کمی صابون یا مایع ظرف‌شویی با آب ضروری است تا مطمئن شوید که هر ذره از شکر را برداشته‌اید.

اگر بعضی از لکه‌ها خیلی سخت باشند، مایع ظرف‌شویی را با سرکه رقیق کرده؛ سپس قوری را با آن پرکنید و اجازه دهید به مدت یک شب باقی بماند. برای این کارها می‌توانید از یک قلم‌موی کوچک استفاده کنید.

 

شستشوی قوری جرم‌دار

نحوه شستشوی قوری در خانه  ،اگر قوری شما جرم‌گرفته است، قوری را پر از آب کنید و مقداری آب‌لیمو یا سرکه در آن بریزید. حال قوری را بر روی حرارت ملایم اجاق قرار دهید. وقتی آب در قوری به نقطه‌جوش رسید، آن را از روی اجاق بردارید. مشاهده می‌کنید که قوری شما کاملاً تمیز شده است. همچنین شما می‌توانید از یک نوشابه داغ برای تمیز کردن قوری استفاده کنید و سپس آن را با آب شستشو دهید.

 

شستشوی قوری استیل

کتری و قوری استیل را با استفاده از آب گرم و شوینده ملایم و اسفنج نرم بشویید.

از شستن کتری و قوری استیل با مواد شوینده اسیدی اجتناب کنید؛ زیرا سبب اکسیداسیون یا خورده شدن ظروف می‌شوند.

قبل از استفاده از کتری و قوری استیل، آن‌ها را با کمی آب و مواد شوینده غیر اسیدی بشویید.

اگر از ماشین ظرف‌شویی برای شستشوی ظروف استیل استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم از حرارت بالا و زمان شستشوی زیاد استفاده نکنید.

 

شستشوی قوری چینی

به‌منظور شستشوی قوری چینی دو راه پیشنهاد می‌شود:

 

راه اول

نحوه شستشوی قوری در خانه ، برای پاک کردن لکه چای از قوری چینی، می‌توانید از خمیردندان استفاده کنید. قوری را پر از آب کنید و کمی خمیردندان در آن بریزید و آن را حل کنید. بعد از نیم ساعت قوری را بشویید.

 

 

راه دوم

قوری را داخل دیگی که پر از آب سرد و پودر لباسشویی است، قرار دهید. دیگ را روی حرارت بگذارید تا آب به جوش آید و چنددقیقه‌ای بجوشد؛ سپس شعله را خاموش‌کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.