سریع ترین راه های از بین بردن لکه رنگ از روی لباس

سریع ترین راه های از بین بردن لکه رنگ از روی لباس ،شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که یکی از لباس های مورد علاقه تان با لکه رنگ کثیف شده باشد و دیگر قابل پوشیدن نباشد. این اتفاق زمانی ناراحت کننده تر می شود که لباس رنگی شده، یک لباس نو یا گران قیمت باشد. اما دفعه بعدی که یکی از لباس هایتان با مقداری رنگ لک شد، نگران نباشید.

از بین بردن لکه رنگ از روی لباس علاقمندان به نقاشی

بسیاری از افراد در هر سن و سالی ازنقاشی کشیدن با گواش و رنگ روغن لذت می برند. اما این کار احتمال کثیف شدن لباس آن ها را نیز افزایش خواهد داد. در این مواقع، برای از بین بردن لکه رنگ باید پیش از شستشو رنگ های اضافی را تا حد ممکن تمیز کنید. اگر لکه رنگ هنوز خیس است با یک قاشق، با دقت رنگ را از روی لباس جمع کنید و اگر لکه رنگ خشک شده است، آن را به آرامی از روی پارچه با دست جدا کنید.

برای از بین بردن لکه رنگ از روی لباس که با گواش لکه دار شده ، آن را در آب گرم و مواد شوینده قرار دهید. اما اگر لباس با رنگ روغن نقاشی لک شده، تمیز کردن آن کمی دشوارتر است. زیرا باید ابتدا روی لکه مقداری ترپانتین بزنید و پس از آب کشیدن لباس، یک مرتبه آن را با یک ماده پاک کننده شسته و در مرحله پایانی لباس را آبکشی کنید. برای از بین بردن لکه چربی از روی لباس هم راه های ساده ای وجود دارد که قبلا در موردش صحبت کردیم.

تمیز کردن رنگ از روی لباس نقاشان ساختمان

سریع ترین راه های از بین بردن لکه رنگ  ،اگر به هنگام نقاشی ساختمان متوجه لکه رنگ روی لباس خود شدید، باید بلافاصله برای از بین بردن لکه رنگ از روی لباس خود اقدام کنید. ابتدا این نکته را بررسی کنید که لکه رنگ از نوع روغنی یا لکه های بر پایه آب است. در شرایطی که رنگ استفاده شده بر پایه آب باشد، کافی است برای تمیز کردن لکه رنگ لباس آن را بشویید. اما پاک کردن لکه رنگ های ساختمانی روغنی به این سادگی ها نیست و باید برای تمیز کردن آن از الکل یا تینر استفاده نمایید. بهتر است ابتدا ماده پاک کننده را روی یک قسمت کوچک از داخل لباس تست کنید.

نکات مهم برای از بین بردن لکه رنگ از روی لباس

  • اگر لباستان رنگی شد، پیش از هر اقدامی لیبل متصل به لباس را بررسی کنید تا مطمئن شوید روش از بین بردن لکه رنگ از روی لباس به بافت پارچه یا رنگ اصلی لباس صدمه نمیزند.
  •  رنگ های غیر روغنی معمولا با آب پاک می شوند، اما بسیار زود خشک می شوند و همین امر ماندگاری آن ها را افزایش می دهد. لکه رنگ های روغنی اگرچه با دشواری بیشتری از بین می روند، به زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز دارند. یعنی فرصت بیشتری برای از بین بردن لکه رنگ از روی لباس خواهید داشت.
  • در صورت لک دار شدن لباس با رنگ در اولین فرصت ممکن اقدام به تمیز کردن لکه رنگ از روی لباس نمایید. زیرا لکه های تازه شانس بیشتری برای پاک شدن دارند.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.