راهنمای انتخاب پودر لباسشویی

راهنمای انتخاب پودر لباسشویی  ،بهترین پودر ماشین لباسشویی کدام است ؟

راهنمای انتخاب پودر لباسشویی  ،تاید (به انگلیسی: Tide) یک نام تجاری برای پودر رختشویی ( به انگلیسی : Washing powder ) است که در حال حاضر به شرکت پروکتر اند گمبل تعلق دارد. این نام تجاری برای اولین بار در سال ۱۹۴۶ معرفی شد. در ژانویه ۲۰۱۳ تاید درحدود ۳۰ درصد بازار پودر رختشویی را در اختیار خود داشت و فروشی دوبرابر دومین نام تجاری یعنی گین داشت.
مدتهاست که انواع پودر در ایران تولید می­شود. در سالهای اخیر رقابت در این بخش بین برندهای مختلف زیاد شده است. شاید لازم باشد که کارخانه های تولید کننده پودر های دسته بندی دقیقتری نسبت به محصولات خود ارائه دهند. ما در این مقاله سعی میکنیم راه های تشخیص بهترین پودر ماشین لباسشویی را به شما معرفی کنیم . متاسفانه شرکتهای تولید کننده  بیشتر از اینکه به دنبال ارائه اطلاعات کاربردی از محصولات خود باشند به دنبال ارائه کلمات جذابتر بر روی بسته بندی های خود هستند. امروزه شاهد هستیم شرکتهای تولیدی از جملاتی مثل ” آنزیم ” ، ” فعال در آب سرد ” ، ” قدرت پاک کنندگی زیاد ” ، ” کف زیاد ” ، ” کف کنترل شده ” استفاده میکنند .

راهنمای انتخاب پودر لباسشویی ،که این کلید واژه ­ها هیچکدام راهنمایی درستی برای مصرف کننده نهایی نیست که مناسبترین و بهترین پودر ماشین لباسشویی را انتخاب کنند. در حالت کلی ما می توانیم  پودر ماشین لباسشویی را می توان از لحاظ کاربرد به سه دسته عمده تقسیم کرد : پودر ماشین لباسشویی مناسب برای البسه و پارچه های رنگی پودر ماشین لباسشویی مناسب برای البسه و پارچه های سفید پودر ماشین لباسشویی مناسب برای البسه کودک
پودر های مناسب پوشاک و منسوجات رنگی : قدرت پاک کنندگی این دسته از نوع پودرها به طوری کنترل شده است که به رنگ پارچه صدمه وارد نمیکند. در عین حال لکه ها و چرک پارچه را از بین می برد. پودرهای که غیر استاندار یا به عبارت دیگر ضعیف تر هستند دو اشکال بوجود می آورند. یا به رنگ پارچه صدمه می زنند و یا قدرت پاک کنندگی پایینی دارند.

در حالت بدتر باعث صدمه زدن به پارچه و باعث پوسیدگی پوشاک میشود . پودری که استانداردهای مکفی برای تولید را ندارند در بلند مدت باعث پوسیدگی پوشاک می شوند. به همین دلایل تشخیص بهترین پودر ماشین لباسشویی در زدندگی روزمره مهم میشود گاهی عدم اطلاع از پودر ماشین لباسشویی باعث میشود که به اشتباه برای پوشاک رنگی از پودر ویژه ی البسه سفید استفاده کنند که این کار باعث صدمه زدن به رنگ پارچه میشود و باعث میشود که البسه زودتر از حد معمول فرسوده و رنگ رو رفته بشود.

راهنمای انتخاب پودر لباسشویی ،برای تشخیص بهترین پودر ماشین لباسشویی برای پوشاک رنگی میتوان از چند نکته زیر استفاده کرد از برندهای شناخته شده ترجیحا تحت لیسانس استفاده شود برندهای خارجی کلمه color یا colour بر روی بسته بندی قید شده است . برندهای خارجی که در ایران تولید میشوند معمولا واژه “کالر” بر روی آنها قید نشده است ولی در یک عکس یا طرح گرافیگی که چند پارچه رنگی روی هم به صورت تا شده  و یا کسانی که البسه رنگی پوشیده اند قرارگرفته است و روی جعبه از گلهای رنگی استفاده میکنند ، مشخص شده است (شکل الف )این پودر برای لباس های رنگی است. برندهای داخلی که دارای کیفیت مناسبی هستند به راحتی بر روی بسته بندی واژه ” برای لباسهای رنگی ” قید شده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.