تمیز کردن بیرون شیشه جلویی ماشین

تمیز کردن بیرون شیشه جلویی چگونه شیشه خودرو را حرفه ای تمیز کنیم؟ برای تمیز کردن شیشه های خودرو گاهی اوقات با دردسر هایی روبه رو می شوید و به دلیل اینکه از موارد و تجهیزات نامناسب استفاده کنید و در کنار آن از تکنیک های اشتباه کمک می گیرد کار خود را سخت می کنید. در این مقالهکمک شما کاربران روش صحیح و حرفه ای تمیز کردن شیشه خودرو را با شما مرور می کنیم.

نمی تواند این مورد را رد کرد که شیشه های خودرو مخصوصا شیشه جلو و عقب در ظاهر و زیبایی خودرو یکی از کلیدی ترین موارد هستند. از آن مهم تر گرد و خاک، دوده ی بنزین و گازوییل، فضولات پرندگان و برگ درختان روی شیشه های جلو و عقب ماشین می نشینند و علاوه بر معیوب کردن ظاهر ماشین، دید راننده را هم مختل می کنند. خوشبختانه تکنیک ها و محصولات زیادی برای تمیز کردن شیشه ی جلویی ماشین وجود دارند که ما در این مقاله می خواهیم آنها را به شما معرفی کنیم. این کار چندان سخت نیست اما بسیار مهم و تکنیک های ساده و جالب دارد. پس با ما همراه باشید.

تمیز کردن بیرون شیشه جلویی

قبل از اینکه مایع شوینده را روی شیشه اسپری کنید حتما از تمیز بودن زیر برف پاک ها هم مطمئن شوید. در طول فرایند تمیز کردن آنها را در هوا نگه دارید.

مایع شوینده را اسپری کنید

مایع شوینده را روی نیمی از شیشه ی جلویی ماشین اسپری کنید. می توانید قسمت چپ یا راست شیشه را انتخاب کنید. فرقی ندارد. طوری اسپری کنید که بیشتری حجم از شیشه را که می خواهید با یک بار پارچه کشیدن تمیز کنید پوشش دهید. دو سه اسپری از مایع شوینده معمولا کافی است. اگر شیشه جلویی بسیار بزرگ است چهار تا پنج بار اسپری کنید.

پارچه را به صورت مستقیم و عمودی روی شیشه بکشید

پارچه ی تمیز را در دست بگیرید و بازوی خود را به سمت مرکز بالایی شیشه ی جلویی بکشید و بعد به صورت مستقیم و عمودی تا انتهای شیشه پایین بیاورید.دست خود را به بالای شیشه برگردانید اما کمی به سمتی از شیشه که کنارش ایستاده اید بکشید. یک بار دیگر پارچه را به صورت عمود و مستقیم به پایین بکشید. همینطور ادامه دهید و شیشه ی جلویی ماشین را تمیز کنید تا دستتان به سمت خودتان در کنار شیشه ی جلویی برسد و شیشه ی جلویی ماشین به طور کامل پاک شده باشد. اگر قدتان به اندازه ای نیست که به راحتی روی شیشه را تمیز کنید و مجبور هستید خم شوید، چهارپایه یا چیزی از این دست زیر پایتان قرار دهید.

شیشه را به صورت افقی و مستقیم پاک کنید

وقتی به صورت عمودی و مستقیم انجام دادید حالا به صورت افقی و مستقیم امتحان کنید. این بار هم از مرکز بالایی شیشه شروع کنید و مثل مرحله ی قبل بیایید جلو.

فرایند را در طرف دیگر شیشه تکرار کنید

وقتی یک طرف شیشه را پاک کردید فرایند را تکرار کنید تا طرف دیگر را هم تمیز کرده باشید. برای مثال اگر با یک طرف شیشه را به صورت افقی و مستقیم پاک کردید به سمت دیگر شیشه بروید تا طرف دیگر را هم پاک کرده باشید. اگر قسمتی از شیشه را لازم بود بیش از یک بار پارچه بکشید، این کار را انجام دهید و به صورت مستقیم پارچه را روی نقطه ی مورد نظر عقب و جلو بکشید. پارچه را به صورت دورانی نکشید چرا که بدین ترتیب لکه و الودگی باقی می ماند

شیشه را جلا دهید و براق کنید

در مراحل اولیه مقصود این بود که آلودگی ها و گرد و خاک ها از روی شیشه پا کشوند. اما در این مرحله می خواهیم به شیشه جلا و درخشندگی دهیم و از این جهت باید دستتان را به صورت دورانی روی شیشه بچرخانید. بسته به اندازه ی شیشه ی جلویی ممکن است به چند تا پارچه ی تمیز نیاز داشته باشید. دست خود را به صورت دروانی روی سطح شیشه بچرخانید. از یک طرف ماشین شروع کنید سپس به طرف دیگر بروید تا کل سطح شیشه ی جلویی را براق کنید. وقتی کار تمام شد شیشه ی جلویی ماشینتان درخشش الماس خواهد داشت!

تمیز کردن شیشه ی جلو از داخل

استفاده از دستمال های میکروفیبر

روی داشبورد چند تکه پارچه تمیز قرار دهید تا مواد شوینده روی آن نریزند. می توانید از همان پارچه هایی که برای براق کردن شیشه استفاده کنید برای تمیز کردن داخل شیشه جلو بهره ببرید.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.