پاک کردن ساعت های استیل

پاک کردن ساعت های استیل ، ساعت جزء جدا نشدنی زندگی ماست، اکثر افراد از ساعت استفاده می کنند و اگر برای خرید ساعت زیاد هزینه کرده باشند به تمیزی و پاکیزگی آن اهمیت می دهند. استیل از جمله مواد مقاوم و ضد خش است و علاوه بر ویژگی های قبل از زیبایی قابل توجه ی برخوردار است، همین ویژگی ها باعث شده است تا از استیل در صنعت ساعت سازی بسیار استفاده شود. اکثر ساعت های استیل به مرور زمان جرم می گیرند و به دلیل تماس با پوست دست و تعریق آن کثیف می شوند. بهتر است هر از گاهی ساعت های استیل را  پاک کنیم.

گام اول

ابتدا سطح ساعت را با یک پارچه نرم پاک کنید تا گردو غبار آن گرفته شود. معمولا شکاف های بند ساعت جرم می گیرد و گردو غبار در این درز ها انباشته می شوند، بهتر است برای پاک کردن جرم درزهای بند ساعت از یک مسواک خشک استفاده کنید.

گام دوم

مقداری مایع شیشه شور روی پارچه ای تمیز اسپری کنید و سطح شیشه ساعت را کاملا با آن تمیز کنید. برای تمیز کردن ساعت با استفاده از مواد طبیعی، سرکه گزینه مناسبی برای این کار است. قسمت بند ساعت را با استفاده از مسواک و مایع شیشه شور پاک کنید، برای این کار مسواک را داخل مایع شیشه شور ببرید و سپس بند ساعت را با دقت پاک کنید. اگر قادر به جدا کردن بند ساعت از بدنه آن هستید پیشنهاد می کنیم بند را به مدت پانزده دقیقه در مایع شستشو بخیسانید و سپس آن را با مسواک پاک کنید.

گام سوم

پاک کردن ساعت های استیل ،ساعت را به خوبی آب کشی کنید، زمان آب کشی کردن ساعت به مقدار ضد آب بودن آن توجه کنید.

گام چهارم

اگر پس از انجام مراحل یک تا سه هنوز ساعت شما تمیز نشده است، مقداری جوشن شیرین به یک دستمال تمیز مرطوب اضافه نمایید و بند ساعت را با آن تمیز کنید، مراقب باشید تا دستمال به شیشه ساعت کشیده نشود. بند ساعت را کامل آب کشی و پس از آن به طور کامل خشک کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.