از بین بردن بوی بد ماشین

روی پارچه چند قطره ماده شوینده اسپری کنید

از بین بردن بوی بد ماشین ،چند قطره دیگر هم روی شیشه جلو اسپری کنید. از گوشه ی بالایی طرف مسافر، پارچه را در ردیف های موازی بالا و پایین بکشید تا به سمت راننده بیایید. وقتی نیمه ی اول شیشه جلو را تمیز کردید باید توقف کنید تا به قسمتی از شیشه ی جلو که در قسمت راننده قرار دارد ماده شوینده اسپری کنید. روی صندلی مسافر بمانید یا از بیرون و از طریق پنجره تنه ی خود را داخل ماشین کنید تا مبادا وزن خود را روی فرمان قرار داده و باعث آسیب بشوید.

قسمت سمت راننده را تمیز کنید

همانطور که قسمت مسافر را تمیز کردید، در قسمت راننده هم پارچه را از بالا به پایین محکم بکشید تا کل شیشه جلو از داخل تمیز شود. وقتی کارتان تمام شد یک پارچه ی خشک بردارید و کل شیشه را با آن پاک کنید تا دیگر هیچ مایعی روی آن باقی نماند. در حرکت های کوچک و دورانی دست خود را روی تمام شیشه ی جلوی ماشین بکشید.

بطری اسپری مناسب را انتخاب کنید

از بین بردن بوی بد ماشین ،از شوینده های شیشه حاوی آمونیاک اجتناب کنید. آمونیاک به ماشین هایی که پنجره های رنگی دارند آسیب بزنند. تقریبا تمام شوینده های شیشه که در خانه ها وجود دارد حاوی آمونیاک هستند. شوینده ای را انتخاب کنید که روی آن نوشته شده باشد “مناسب برای پنجره های رنگ شده” البته اگر پنجره های ماشینتان رنگ شده هستند. این شوینده ها در فروشگاه های لوازم خودرو پیدا می شوند.

آب برای تمیز کردن شیشه جلوی ماشین گزینه ای عالی است اما فاقد موادی است که در شیشه شوی ها وجود دارد و تاثیربخشی آن کمتر است. اگر می خواهید از آب به عنوان شیشه شوی استفاده کنید باید آن را همراه با پارچه ای ساخته شده از میکروفیبر استفاده کنید تا از تمیز شدن کامل شیشه جلو مطمئن شوید. یادتان نرود که آمونیاک برای بسیاری از مواد بسیار خطرناک است. آمونیاک برای سلامتی انسان هم خطرناک است بنابراین بهتر است آن را برای تمیز کردن قسمت داخلی شیشه استفاده نکنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.