ترفندهایی برای رفع مشکل آب رفتن لباس پس از شست وشو

یکی از مشکلاتی که اغلب خانمهای خانه دار با آن مواجه شده اند، آب رفتن لباس است. باید دانست که به آب رفتن و کوچک شدن لباس در اثر شستشو بستگی به پارچه آن لباس دارد که در هر کدام از انواع این پارچه ها با تکنیک های خاصی می توان این مشکل را در آنها برطرف کرد. ما در این مطلب از پرشین وی برای شما به طور مفصل به رفع این مشکل پرداخته ایم تا بتوانید به راحتی و با کمترین زمان ممکن لباس را به حالت نرمال برگردانید.

شست وشو و خشک کردن مناسب لباس ها می تواند در جلوگیری از آب رفتن لباس ها مؤثر باشد. در واقع، آب رفتن پارچه با نوع پارچه و شیوه شست وشو رابطه مستقیم دارد. حرارت، متهم درجه یک آب رفتن لباس هاست. گرمای خشک کن یا درجه حرارت آبی که لباس ها داخل آن شسته می شود، ممکن است باعث تغییر سایز لباس شود که بیشتر در پارچه های نخی دیده می شود.

رفع مشکل آب رفتن لباس ،تولیدکنندگان هنگام تولید لباس های نخی، نخ ها را فشرده می کنند. حرارت، بافت نخ ها را شل می کند و باعث آب رفتن لباس می شود. بافت پارچه هایی که شل و از هم جدا می شود، بیشتر آب می رود اما لباس هایی که بافت سنگین تر و درهم تری دارد، احتمال آب رفتن آنها کمتر است. اما در هر حال، بهتر است برای جلوگیری از آب رفتن لباس، آنها را در آب سرد یا با دست بشویید و داخل خشک کن قرار ندهید؛ بلکه بهترین راه برای خشک کردن این قبیل لباس ها، پهن کردن آنها در هوای آزاد است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.