روش های تمیز کردن و جرم گیری شیرآلات

روش های تمیز کردن و جرم گیری شیرآلات : بخش مهمی از زیبایی دکوراسیون آشپزخانه ی شما را شیرآلات به خود اختصاص می دهند و تمیز و براق بودن شیرهای آب تاثیر زیادی در پاکیزگی و زیبایی فضای آشپزخانه ، سرویس بهداشتی و حمام شما دارد. بعد از نصب شیر آلات ، تمیز کاری و نگهداری آنها مهم می باشد . البته دقت داشته باشید که برای تمیز کردن این بخش باید نکات خاصی را رعایت کنید.

 

مخربترین و بدترین پاک کننده شیرآلات کدام می باشد ؟

به هیچ عنوان از پاک کننده های اسیدی و شیمیایی نظیر جوهر نمک، وایتکس و سیم های ظرفشویی استفاده نکنید. شیرآلات به نسبت سینک جرم بیشتری می بندند و تمیز کردن آنها به خاطر آبکاری و ظاهرشان دشوارتر می باشد.

 

نوع آبکاری شیرآلات در تمیز کردن آن چه تاثیری دارد ؟

ابتدا نوع آبکاری شیرها را مشخص کنید. معمولا با آبکاری های مختلف در صورتی که روش تمیز کردن عمومی جواب ندهد، باید به روشهای خاص خودشان تمیز گردد؛ و روش اختصاصی هر کدام برای سایر آبکاری ها مؤثر نخواهد بود. در این مقاله روش عمومی تمیز کردن شیرآلات با هر نو آبکاری ذکر گردیده است.

 

بهترین روش شستشو شیرآلات چیست ؟

بهترین روش شستشوی ، استفاده از محلول آب و صابون می باشد که ضمن حفظ رنگ طبیعی آنها ، باعث براق شدنشان هم می گردد. از اسکاج های نرم و اسفنجی استفاده کنید تا خطی روی آن ها ایجاد نگردد . حتی آب خالص هم قادر به پاک کردن شیرآلات می باشد در صورتی که این شستشو مداوم و روزانه بوده ولی باز هم اگر از مواد شوینده ساده استفاده کنید نتیجه ی بهتری خواهید گرفت.

 

 

روش معمول شستشوی شیرها کدام است ؟

ابتدا در یک کاسه کوچک تقریباً نیم لیتر آب گرم را با یک یا دو قاشق غذا خوری مایع ظرفشویی مخلوط کرده سپس یک ابر را در این محلول بخیسانید و ابر را به آرامی بر روی سطح شیر مخصوصاً پایه و دستیگره آن بکشید. بوسیله یک مسواک کهنه که به جوش شیرین آغشته می باشد برای تمیز کردن نواحی که مواد معدنی موجود در آب روی آنها رسوب بسته استفاده کنید. در صورت نیاز چند قطره آب بر روی مسواک بریزید. از یک تکه نخ دندان 30 سانتی متری برای تمیز کردن نواحی مثل شکاف ها و زیر دستگیره ها که دسترسی به آن محدود است استفاده کنید. شیر را با آب سرد و تمیز آبکشی نمایید.در نهایت شیر را به یک حوله یا دستمال خشک کنید و برق بیندازید که شیر به خوبی تمیز می گردد.

 

شسشتو شیرآلات با سرکه سفید به چه صورت می باشد ؟

سرکه را در بوسیله یک اسپری به کل شیر اسپری کنید و ۱۰ دقیقه سرکه روی شیر بماند. سرکه بخوبی تمامی کثیفی ها و جرم ها را جذب خود میکند. بعد از ۱۰ دقیقه با یک دستمال شیر را کاملا خشک نمایید. سرکه بدلیل خاصیت اسیدی بودن آن می تواند باعث از بین رفتن رنگ شیرآلات رنگی و شیرهای برنجی گردد در صورتی که از شیرهای بی رنگ و معمولی رایج استفاده می کنید از سرکه استفاده کنید .

 

استفاده از آبلیمو یا لیمو برای شستن شیرآلات :

برای این کار لیمو را از نصف کنید و به شیر آلات مورد نظر بمالید و ۱۰ دقیقه منتظر بماند سپس شیر را بشورید.  در صورت استفاده از آبلیمو اسفنج یا کهنه را به آبلیمو آغشته کرده و به شیرآلات بمالید .

 

استفاده از نوشابه برای شستشو شیرآلات مناسب می باشد ؟

نوشابه را بوسیله اسپری به کل شیر اسپری نمایید . بعد از چند دقیقه با یک دستمال یا اسفنج به همراه آب، شیر را بشویید و با یک دستمال خشک آنرا را پاک کنید . نوشابه به دلیل خاصیت اسیدی که دارد به راحتی جرم شیر را از بین میبرد البته همانند سرکه سفید بهتر است برای شیرآلات رنگی و برنجی استفاده نگردد .

 

با استفاده از آرد چگونه شیرآلات را بشوریم ؟

برای شستن به این روش ،  10 قاشق غذاخوری سرکه ، یک قاشق چایخوری نمک و یک قاشق غذاخوری آرد را با هم مخلوط کنید سپس با یک اسفنچ یا کهنه مخلوط را به محل مورد نظر بزنید و با حرکات چرخشی شیر را لایه برداری کنید سپس با یک پارچه خشک ، شیر را بخوبی تمیز و خشک نمایید .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.