تمیز کردن صفحه تلویزیون

تمیز کردن صفحه تلویزیون : قبل از اینکه بخواهید تلویزیون خود را تمیز کنید باید آن را خاموش کنید ، بعد از خاموش کردن تلویزیون آن را به مدت ۱۵ دقیقه رها کنید تا دستگاه خنک شود (اگر دستگاه داغ باشد به صفحه نمایش آسیب میزند). علاوه بر این وقتی تلویزیون خاموش است شما یک تصویر کاملا سیاه دارید که باعث میشود لک ها و گرد و غبار را بهتر مشاهده کنید.

 

بهترین روش برای تمیز کردن صفحه تلویزیون

ابتدا هر چیزی که باعث مخدوش شدن صفحه نمایشگر میشود را باید برطرف کنیم و برای این کار از دستمال میکروفیبر ( مخصوص پاک کردن صفحه نمایشگر ) استفاده میکنیم. پیشنهاد ما به شما این است که دفترچه راهنمای تلوزیون خود را مطالعه کنید تا با روش صحیح پاک کردن تلوزیون خود آشنا شوید ، زیرا شرکت های تلویزیونی یک برند خاص را برای پاک کردن صفحه نمایشگر خود توصیه میکنند (مانند شرکت ال جی که برند HP را توصیه میکند.)

 

در اغلب موارد، شما می توانید از پاک کننده های تمیز کننده ال سی دی روی صفحه نمایش استفاده کنید. ابتدا مقدار کمی از محلول تمیز کننده صفحه نمایشگر را روی دستمال میکروفیبر اسپری کنید و به آرامی آن را به صورت دایره ای روی صفحه نمایش کشیده تا تمام صفحه تمیز و خشک شود . حتی اگر لک های موجود بر روی صفحه نمایش از بین نرفت ،شما نباید فشار زیادی بر روی صفحه نمایشگر وارد کنید، فقط لازم است چند اسپری کوچک دیگر برای از بین بردن لکه های موجود استفاده کنید .

 

به یاد داشته باشید هرگز نباید محلول پاک کننده را به صورت مستقیم بر روی نمایشگر اسپری کنید، زیرا ممکن است به پوشش های ضریف انعکاسی نمایشگر آسیب رساند. همچنین نباید از دستمال کاغذی و پارچه های زبر و خشک استفاده کنید زیرا باعث مخدوش شدن صفحه نمایشگر میشود.

 

استفاده آب به جای محلول پاک کننده

استفاده از آب شاید جایگزین مناسبی برای محلول پاک کننده نباشد و فقط گرد و غبار را از صفحه نمایشگر پاک کند ولی میتوان در بعضی مواقع از اسپری آب مقطر بر روی دستمال میکروفیبر استفاده کرد. توصیه ما برای شما این است که از محلول پاک کننده مخصوص استفاده کنید چون در این محلول از موادی استفاده میشود که باعث افزایش طول عمر صفحه نمایشگر میشود.

 

 

روش های دیگر برای تمیز کردن صفحه تلویزیون

یک راه حل جالب برای تمیز کردن تلویزیون استفاده از محلول سرکه و آب (یک پیمانه سرکه و یک پیمانه آب) است که برای تمیز کردن صفحه نمایشگر بسیار کثیف استفاده میشود. با این حال این روش به عنوان آخرین راه حل مورد استفاده قرار میگیرد.

 

استفاده نادرست از مواد پاک کننده شیشه

تصور نادرست اغلب مردم این است که میتوانند به جای پاک کننده مخصوص صفحه نمایشگر از مواد پاک کننده شیشه استفاده کنند و اغلب به علت در دسترس بودن این مواد از آن استفاده میکنند.  در واقع این مواد حاوی آمونیاک، الکل، استون یا اتیل کلرید می باشد که باعث آسیب دیدن لایه ضد لک بر روی صفحه نمایشگر میشود. استفاده مداوم از این مواد باعث کاهش کیفیت تصویر نمایشگر میشود و طول عمر تلویزیون شما را کم میکند.

 

استفاده نادرست از الکل و استون

استفاده از  محلول های که حاوی الکل و استون هستند روش مناسبی برای پاک کردن صفحه نمایش نمی باشند زیرا الکل به مرور باعث مات و کدر شدن نمایشگر شده و این امر باعث از بین بردن پوشش صفحه تلویزیون میشود .

 

راه حل پاک کردن کنترل تلویزیون

کنترل تلویزیون مانند تلفن خانگی در دسترس تمام اعضای خانواده بوده و این امر باعث کثیف شدن آن میشود . یکی از راه حل های رایج در پاک کردن آن استفاده از جاروبرقی می باشد که به وسیله آن میتوانید گرد و غبار در گوشه و کنار دستگاه خود را به راحتی و به صورت خشک از بین ببرید. یک روش دیگر این است که انگشتان خود را لایه دستمال مرطوب قرار داده و به آرامی ما بین کلید های کنترل بکشید .

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.