پاک کردن لکه خودکار از روی دیوار

پاک کردن لکه خودکار از روی دیوار : حتما برای شما هم پیش آمده که با داشتن کودکی نوپا در یک چشم به هم زدن با منظره کشیده شدن نقاشی های او روی دیوار روبرو شوکه شده و راه های مختلف را برای پاک کردن آن امتحان کرده باشید.

با آن که روش های مختلفی برای پاک کردن لکه جوهر از روی دیوار وجود دارد از جمله اسپری مخصوص، اما نیاز چندانی به آن نیست.

به راحتی می توانید با کمی الکل سفید، لکه خودکار را از روی دیوار پاک کنید.

چیزهایی که نیاز دارید، الکل سفید است و پارچه سفید تمیز و مقداری پنبه.

برای این منظور:

1. پنبه را به کمی الکل سفید آغشته کنید. البته نه آن قدر خیس که از آن بچکد و لکه از خود روی دیوار باقی بگذارد.

2. پنبه را روی لکه فشار دهید. در صورتی که جوهر به پنبه منتقل نمی شود، از الکل بیشتری استفاده کنید.

3. پنبه را روی قسمت های لک شده نمالید. لکه در اثر مالش روی سطح دیوار پخش خواهد شد. تا هر موقع که نیاز باشد، پنبه ها را عوض کنید. از پنبه های استفاده شده که باعث پخش شدن جوهر می شود، خودداری کنید.

4. به این کار تا پاک شدن لکه ادامه دهید. در مرحله بعد از یک دستمال سفید تمیز استفاده کنید.

5. پارچه سفید را به الکل آغشته کنید و روی لکه بمالید. هر بار از قسمت های تمیز پارچه استفاده کنید و تا محو کامل به این کار ادامه دهید. در پایان، این قسمت از دیوار را با یک پارچه تمیز پاک کنید.

 

خمیر دندان و یا مداد پاک کن

حال برای لکه های خودکار روی کاغذ دیواری‌های غیر قابل شستشو بهتر است از روش‌هایی استفاده کنید که در آن ترکیبات آبی به کار نرود. برای پاک کردن لکه خودکار و ماژیک از کاغذ دیواری، استفاده از اندکی خمیر دندان و سابیدن آن با مسواک روی لکه می تواند مفید باشد. همچنین برخی لکه های مداد رنگی، خودکار و ماژیک می توانند مداد پاک کن نیز پاک شوند. بنابراین بهتر است این روش را نیز امتحان کنید.

پاک کردن لکه ماژیک و مدادرنگی

برخی مداد رنگی و ماژیک‌ها از ماده ای مومی تشکیل شده اند که می توانند با چربی ساطع کرده از خود لک روی دیوار باقی بگذارند. می‌توانید با یک پد تمیز کننده مانند پد لاک ناخن آنها را از روی دیوار پاک کنید. اگر روش پاک کن را امتحان کردید و جواب نداد با تمیز کننده سطوح که روی دستمالی نرم ریخته شده است، آن را پاک کنید. می توانید از جوش شیرین و قرار دادن آن روی لکه نیز استفاده کنید. یک روش غیر متعارف اما کاربردی دیگر در این زمینه این است که اندکی سس مایونز روی لکه مداد رنگی بریزید و اجازه دهید چند دقیقه بماند. سپس آن را با یک دستمال پاک کنید.

پاک کردن لکه خودکار از روی دیوار

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.