سلیقه در خانه داری

سلیقه در خانه داری : عید است و زمان دیدار تازه کردن، زمان دلجویی کردن، زمان دور هم جمع شدن و به شادمانی پرداختن. ایرانیان از دیرباز نوروز باستانی را جشن گرفته و هر ساله سعی در بهتر برگزار کردن این جشن فاخر دارند. از جمله دغدغه های ما در این جشن، نحوه ی پذیرایی و استقبال از مهمانان در این ایام است.

 

از گل های طبیعی استفاده کنید!

هیچ چیزی به اندازه ی گل های طبیعی به فضا روح تازه نمی بخشد. تا آن جا که می توانید خانه ی خود را با گل زینت دهید. استفاده از گل های طبیعی بر سر میز شام علاوه بر جلال و شکوه باعث تزریق انرژی مثبت و صمیمی تر و دوست داشتنی تر شدن فضا می شود.

 

یک چیدمان منظم برای خانه در نظر بگیرید.

مهم ترین نکته در دکوراسیون داخلی ، سازمان یافتگی  و جلوگیری از اغتشاش بصری است . همان طور که در تصویر می بینید ، طراح آن تنها با استفاده از ظروف زینتی و لوستری خاص، به جای تعدد المان های زینتی و شلوغ کردن فضا ، به نتیجه ی بی نظیری دست یافته است.

 

از رنگ های روشن استفاده کنید.

رنگ های روشن علاوه بر بزرگ جلوه دادن فضا ، باعث تزریق حس و حال خوب و آرامش ، به مهمانان شما خواهد شد. علاوه بر آن ، رنگ های روشن هیچ گاه شکست نخواهند خورد.

رایحه ای از طبیعت را مهمان خانه تان کنید.

به جای استفاده از خوشبوکننده های مصنوعی، با قرار دادن گل های خوشبو در بطری های بی استفاده ، طراوت را به محیط هدیه دهید.

 

سرو نوشیدنی فصلی را فراموش نکنید.

اولین کار در هنگام پذیرایی ، مجذوب کردن مهمانان نوروزی با نوشیدنی های طبیعی فصلی است. می توانید با کمی سلیقه و خلاقیت نوشیدنی های خاص خود را تولید کنید.

 

تزیین میز شام را جدی بگیرید.

از مهم ترین اصول پذیرایی، توجه به میز شام است. در واقع اهمیت دادن شما به زیبایی و آراستگی میز شامتان نشان دهنده ی میزان احترامی است که برای مهمانانتان قائل هستید. با بهره گیری از شمع ، گل ، دستمال سفره ، انواع ظروف و کارد و چنگال، یک میز شام بی نظیر تدارک ببینید.

 

از نورپردازی ملایم استفاده کنید.

اگر مهمانی تان در شب برگذار می شود ، به جای روشن کردن چراغ های زیاد ، با استفاده از آباژور ها و نورهای مخفی ، فضا را رمانتیک و مجلل جلوه دهید.

 

منزلتان را به سبک نوروز گل آرایی کنید.

درست است که گل های طبیعی و سبزه به تنهایی زیبایی و طراوت را به محیط تزریق می کنند، اما نحوه ی چیدمان و تزیین آن ها می تواند در دو چندان کردن کارایی شان تاثیر بی نظیری ایفا کند. ترکیب سبزه های عید با تخم مرغ ها و گل های رنگارنگ و خوشبو یک ایده ی بی نظیر و خاص برای زینت دادن به محیطتان است.

 

از معجزه نور شمع استفاده کنید.

از جمله مواردی که در مهمانی ها بسیار چشم گیر خواهد بود ، روشن کردن شمع است. توجه داشته باشید که در دسترس کودکان قرار نگیرند.

 

برای گلدان هایتان ایده های خلاقانه داشته باشید.

به جای یک گلدان معمولی، با استفاده از یک ظرف شیشه ای و تخم مرغ های عید، گلدان منحصر به فرد خود را خلق کنید.

 

در عیدی دادن خلاق باشید!

می توانید در عیدی دادن کمی خلاق بوده و با درست کردن یک درخت مصنوعی و آویزان کردن پاکت های پول به آن ، یک ایده ی جدید و خاطره انگیز را پیاده کنید. برای افزودن کمی هیجان ، میزان پول داخل پاکت ها را متفاوت قرار دهید . مطمئن باشید کوچک ترها هیچ گاه این خاطره را فراموش نخواهند کرد!

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.