ترتیب تمیز کردن خانه

ترتیب تمیز کردن خانه :اینکه بخواهید خانه خود را تمیز و مرتب نگه دارید کاری به مراتب سخت و استرس زا است، آن هم اگر برنامه ای روزانه برای این کار نداشته باشید. در این مطلب تصمیم دارید چک لیستی روزانه برای تمیز کردن اتاق به اتاق خانه را به شما ارائه دهیم تا با کمک آن بتوانید خانه خود را تمیزتر و مرتب تر نگه دارید. جالب است بدانید که هر کدام از این کارها فقط چند دقیقه وقت شما را خواهد گرفت. پس اگر این مسئله دغدغه روزانه شما نیز به حساب می آید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا ترتیب تمیز کردن خانه را با شما در میان بذاریم.

 

شستن ظرف ها

آشپزخانه مرکز و قلب خانه است و شاید برای خیلی از افراد تمیز کردن آن تمام روز را زمان ببرد. اگر شما بتوانید از پس تمیز کردن ظروف خود بر بیایید تقریبا می توان گفت که بقیه مسائل راحت تر خواهد بود. در اولین قدم مطمئن شوید که ماشین ظرف شویی تان هر روز صبح خالی است بنابراین با شروع روز دیگر هیچ دلیلی وجود ندارد که ظرف های کثیف را در سینک ظرف شویی رها کنید!

 

تمیز کردن کانتر آشپزخانه

اگر بخواهیم در مورد ترتیب تمیز کردن خانه بگوییم باید گفت : بهتر است در پایان روز تمامی لکه ها را از روی کانتر آشپزخانه خود پاک کنید. توصیه ما این است که برای این کار از پاک کننده های طبیعی استفاده کنید تا عطر خوش آنها تمام فضا را پر کند و صبح که از خواب بیدار می شوید مشام شما از این بوی خوش سرشار شود.

 

تمیز کردن دستگیره ها

برای تمیز کردن تمامی دستگیره ها اعم از دستگیره ماشین ظرف شویی، یخچال و اجاق گاز شما فقط به یک پاک کننده سریع احتیاج خواهید داشت تا با کمک یک دستمال تمامی آلودگی ها را پاک کنید.

 

تمیز کردن سینک آشپزخانه

پیشنهاد ما این است که در پایان هر روز به سراغ سینک ظرف شویی تان بروید و با کمک یک اسکراب و مایع شوینده آن را به خوبی تمیز کنید. حالا وقتی صبح ها از خواب بیدار می شوید با یک سینک آشپزخانه تمیز که برق می زند رو به رو خواهید شد.

 

شستن حوله های کثیف

تمامی حوله ها و پارچه های کثیف را در ماشین لباس شویی قرار دهید تا صبح روز بعد بتوانید از میان آنها به راحتی انتخاب کنید. این مرحله از ترتیب تمیز کردن خانه هرگز فراموش نکنید.

 

تمیز کردن کنترل ها

معمولا اتاق های نشیمن در کنار آشپزخانه قرار دارند و یکی از شلوغ ترین بخش های خانه به حساب می آیند. به همین دلیل توصیه می کنیم که در هر روز چند دقیقه ای وقت بگذارید و کنترل ها و سایر وسایل کوچک اتاق نشیمن را تمیز کنید.

مرتب کردن پتو و بالشت ها

پتوهای مناسب خود را بردارید و آنها را به شکل مرتب و منظم بر روی کاناپه خود قرار دهید. سعی کنید زدگی ها و پوسیدگی های ممکنی که بر روی مبلتان قرار دارند را با کمک آنها بپوشانید.

 

میز کنار تخت و میز قهوه

کافی است هر بار که قهوه می نوشید و ظرفی را بر روی این میز قرار دهید بعد از نوش جان کردن آن، ظرف را بردارید و به آشپرخانه ببرید. این گونه دیگر این میز هیچ وقت شلوغ و کثیف نخواهد شد.

 

مرتب کردن روتختی و رو بالشتی

اتاق خواب شما باید به عنوان یک پناهگاه آرام و دنج برای لحظات پایانی روزتان باشد. بنابراین تمیز و مرتب بودن آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند در نهایت آرامش بیشتری را به شما انتقال دهد. برای این کار کافی است هر روز صبح بعد از آن که از تخت خواب خود بر می خیزید روتختی و رو بالشتی خود را مرتب و منظم کنید. با این کار تخت خواب شما هیچ گاه شلوغ و به هم ریخته نخواهد شد.

سبد لباس های کثیف

سعی کنید برای لباس های کثیف خود به دنبال یک سبد و محفظه مناسب باشید. بهتر است از سبدهایی استفاده کنید که محفظه کافی داشته باشند و لباس های کثیف شما را به طور کامل نشان ندهند .

 

تمیز کردن سرویس بهداشتی

بهتر است سرویس بهداشتی و توالت خانه خود را هر روز صبح یک شست و شوی سریع بدهید. برای این کار از یک فرچه خوش دست استفاده کنید که کارتان را راحت تر کند. این موضوع مهم ترین بخش ترتیب تمیز کردن خانه است.

تمیز کردن دوش حمام

شما می توانید برای تمیز کردن حمام و همین طور دوش حمام خود آن را با یک اسپری پاک کننده تمیز کنید. سعی کنید برای این کار به سراغ تمیز کننده های براق کننده استفاده نمایید تا لکه های صابون را به خوبی از بین ببرد.

 

نظافت فضاهای دیگر

ترتیب تمیز کردن خانه به شما می گوید : این که بتوانید به طور روزانه به سایر فضاهای منزل خود سری بزنید و آنها را به سرعت چک کنید می تواند به همیشه تمیز ماندن منزل شما کمک کند، چرا که در این شرایط شما هرگز نمی گذارید که این فضاها کثیف و آلوده شوند.

 

نظافت کف زمین

معمولا کفپوش های خانه چه در آشپزخانه و چه سایر فضاها به راحتی کثیف می شوند و آلودگی بسیاری را به خود می گیرند. بهتر است که برای تمیز کردن این فضاها به طور روزانه اقدام کنید. لازم نیست که به سراغ جاروبرقی های بسیار قوی بروید. برای شست و شوی روزانه شما می توانید از جاروها و مواد مناسبی استفاده کنید که برای کفپوش منزل شما ضرری به همراه نخواهد داشت.

 

تمیز کردن پله ها

برای اینکه بتوانید پله های منزل خود را همیشه تمیز و مرتب حفظ کنید می توانید از آن که وسایل و خرد زیر هایی بر روی آن قرار بگیرد جلوگیری نمایید. این یعنی هر بار که از کنار آن رد می شوید اگر وسیله ای را بر روی پله مشاهده کردید آن را بردارید و سر جایش قرار دهید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.