جمع کردن موی حیوانات خانگی

جمع کردن موی حیوانات خانگی : ما دوستان پشمالوی خود را دوست داریم اما موی حیوان خانگی که همه جا پخش می شود را نه. اگر سگ یا گربه ای دارید که موهایش می ریزد، پس می دانید که موهایشان حتما بر روی وسایلی مانند تخت خواب، نیمکت، صندلی و میز می نشیند و چسبیدن موی آن ها به لباس بعد از نشستن روی نیمکت، می تواند اصلی ترین دلیل برای اکراه از حیوان خانگی باشد. اما حیوان خانگی شما خیلی بامزه است پس بجای اینکه عصبانی شوید لباس خود را تمیز کنید.

 

جمع کردن موی حیوانات خانگی با جارو برقی

یکی از آسان ترین راه حل ها برای کنترل کردن و ممانعت از موی حیوان خانگی جارو برقی کشیدن منظم است. علاوه بر جارو کشیدن زمین (برای جنگیدن با گلوله های گرد و خاک که از موی حیوان خانگی درست شده است!)، از لوازم جانبی آن نیز برای جارو کردن وسایل خانه استفاده کنید. سعی کنید حداقل هفته ای یک بار این کار را انجام دهید.

 

استفاده از نرم کننده پارچه

اگر موی حیوان خانگی تان در پارچه مبلمان گیر کرده است، این روش را امتحان کنید تا جارو کشیدن اثر بیشتری داشته باشد. یک قاشق غذاخوری نرم کننده پارچه یا سرکه را با یک پیمانه آب رقیق کنید و سپس داخل بطری اسپری بریزید. به آرامی مایع را روی پارچه اسپری کنید و اجازه دهید چند دقیقه بماند تا پارچه نرم شود و موی پت را رها کند تا به آسانی مو را جمع کنید. اکنون می توانید مو را بردارید یا جارو کنید.

 

استفاده از دستکش پلاستیکی

تمام چیزی که برای این راه حل ساده نیاز دارید دستکش پلاستیکی آشپزخانه است. دستکش را دست کرده و کمی خیس کنید و سپس به آرامی روی سطح پارچه بکشید. دستکش یک کشش سطحی ایجاد می کند که موی حیوان خانگی را جذب می کند. موهای جمع شده را بشویید و این کار را دویاره روی تمام سطح پارچه انجام دهید.

 

جمع کردن موی حیوانات خانگی با اسفنج

یکی دیگر از وسایل ساده برای تمیز کردن موی حیوان خانگی اسفنج خشک است. اسفنج را روی پارچه بکشید تا موی پت را جذب کند و بردارد.

استفاده از پرز گیر موی حیوانات

پرز گیر یکی از راحت ترین و تاثیرگذارترین راه ها برای راحت شدن از موی حیوان خانگی است. به جای اینکه یک رول جدید بخرید، خودتان با استفاده از چسب نواری یک پرزگیر بسازید. هر چه چسب پهن تر باشد مانند چسب بسته بندی جعبه، بهتر است. کافیست یک نوار بلند ببرید و دایره ای درست کنید که سمت چسب نوار به طرف خارج باشد.

 

جمع کردن موی حیوانات خانگی از وسایل چوبی

برای وسایل چوبی از گردگیری معمولی اجتناب کنید چرا که موی حیوان خانگی را پخش می کند. این وسایل روش خودشان را دارند. از اسپری جلا دهنده استفاده کنید تا الکتریسیته را از بین ببرد و موی پت را بچسباند تا براحتی بتوان با استفاده از یک پارچه نرم آن را تمیز کرد.

 

جمع کردن موی حیوانات خانگی با ورق خشک کن

و در نهایت، اگر موی حیوان خانگی روی سطح وسایل خانه نشسته است، ورق خشک کن نیز می تواند یک راه حل تاثیرگذار باشد. ورق را روی سطح پارچه ای بکشید تا موی پت را جذب کند. همچنین می توانید ورق را روی حیوان خانگی خود بکشید تا از پخش شدن موی آن در خانه جلوگیری کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.