کاربردهای خمیر دندان در خانه داری

کاربردهای خمیر دندان در خانه داری : در بسیاری از موارد می توان با دیدگاهی تازه به وسایل روزمره نگاه کرد و به این ترتیب نیز استفاده های مفیدی از آنها برد. تجربه نشان می دهد که تمامی وسایل از نمک گرفته تا لیمو دارای استفاده های متعدد دیگری خواهند بود.

برطرف کننده لکه

خمیر دندان نه تنها می تواند کثیفی های دندان ما را تمیز کند، بلکه برای پاک کردن بسیاری از لکه های دیگر نیز حرفی برای گفتن دارد. خمیر دندان دارای یک سایندگی ملایم است که می تواند لکه های سطوحی مانند دیوار، میز، لباس، کفش و… را پاک و تمیز کند.

 

بهبود جوش صورت

یکی از ویژگی های غیر قابل باور خمیر دندان در برطرف کردن و بهبود جوش های صورت به شکل موضعی است. بنابراین با استفاده موضعی از خمیر دندان می توانید جوش های خود را درمان خانگی نمایید. این راهکار جزیی از کاربردهای خمیر دندان در خانه داری نیست اما طبیعتا نیازی است که حتما با آن سر و کار پیدا خواهید کرد!

 

پاک کننده سطوح

خمیر دندان به ما کمک می کند تا دندان هایی سفید و تمیز همچون مروارید داشته باشیم، بنابراین انتظار زیادی نیست که بتواند سطوح حساس دیگری را نیز تمیز کرده و برق بیندازد! خمیر دندان می تواند به عنوان یک ساینده خفیف سطوحی مانند استیل، پیانو، جواهر و… را تمیز کرده و برق بیندازد.

 

ترمیم حفره های روی دیوار

یکی از کاربردهای خمیر دندان در خانه داری برای برطرف کردن زدگی ها و حفره های کوچک روی گچ دیوار است. برای این کار باید خمیر دندانی سبک و نه از نمونه های ژلی استفاده نمایید.

 

کاهش درد

اگر می خواهید خارش و سوزش نیش حشرات را بدون نیاز به درمان های شیمیایی بهبود بخشید بهتر است به سراغ خمیز دندان بروید. خمیر دندان با خاصیت رطوبت دهی خود می تواند التهاب و تورم خفیف ناشی از نیش حشرات را بهبود بخشد.

 

صیقل دادن سطوح خراشیده

خمیر دندان به طور طبیعی می تواند سطوح خراشیده را صیقل داده و براق نماید. شما می توانید از خمیر دندان های خود برای صفحه گوشی، دی وی دی، اس دی کارت، خراش های کوچک و سطحی روی ماشین و… استفاده نمایید و از کاربردهای خمیر دندان در خانه داری بیش از بیش کمک بگیرید.

 

پاک کردن سینک و آینه

احتمالا برایتان پیش آمده که زمانی که در حال مسواک زدن هستید تکه ای از خمیر دندان بر روی روشویی حمام شما بریزد. در این شرایط می توانید بهترین استفاده را از خمیر دندان خود داشته باشید و سطح روشویی را با آن تمیز کنید. خمیر دندان می تواند سطوح روشویی و سینک را به طور کامل تمیز کرده و آینه شما را نیز برق بیندازد. با استفاده از خمیر دندان می توانید از بخار کردن آینه حمام خود جلوگیری کنید. این روش ساده ترین کاربردهای خمیر دندان در خانه داری است.

 

آویختن تابلو بر روی دیوار

یکی از استفاده های هوشمندانه دیگر از خمیر دندان در نصب تابلو بر روی دیوار به وجود خواهد آمد. شما می توانید با کمک خمیر دندان نقطه مورد نظر برای نصب تابلو را روی دیوار مشخص کنید تا محل دقیق قرارگیری تابلو را بدانید.

 

پاک کردن لکه قهوه

پاک کردن لکه قهوه، خاک و… همه و همه می توانند یک دغدغه به شمار آیند. یکی از کاربردهای خمیر دندان در خانه داری همین موضوع است ، شما می توانید با کمک خمیر دندان لکه های ناشی از قهوه و چیزهای مشابه را از سطوح و ظروف آنها به طور کامل پاک کنید و از تمیز شدن این وسایل خود لذت ببرید.

 

از بین بردن بوی بد دست

وقتی دستمان به هر دلیلی بوی بدی می گیرد سعی می کنیم که آن را با چندین مایع شوینده تمیز کنیم تا اثری از آن بوی بد باقی نمایند، اما شاید احتیاجی به این کار نباشد. شما می توانید با یک ترفند ساده از خمیر دندان خود کمک بگیرید. شستشوی دست با صابون و خمیر دندان می تواند بوهای قوی را نیز برطرف نماید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.