گیاهان آپارتمانی بادوام

گیاهان آپارتمانی بادوام : این گیاهان آپارتمانی برای شروع جمع آوری گیاهان بهترین هستند. همه آن ها به راحتی رشد می کنند و به طور کلی می توانند در مقابل آبیاری نامنظم ، نور نامساعد یا بد و نوسان دما مقاومت کنند. این گیاهان در اتاق خواب، دفاتر کار و حتی گوشه های تاریک نیز رشد می کنند.

 

پوتوس رونده طلایی

دلیلی وجود دارد که پوتوس طلایی (Epipremnum pinnatum “Aureum”) یکی از محبوب ترین گیاهان معلق است. پوتوس طلایی در زیستگاه بومی خود، با برگ های بزرگ زرد و سبز رشد می کند.

این گیاه آپارتمانی از جمله  گیاهان آپارتمانی بادوام است، داخل گلدان یا سبد آویز حتی با کمترین توجه نیز به شدت رشد می کند. این گیاه به راحتی در یک لیوان آب ریشه می دهد. همچنین با مراقبت بهتر و بیشتر ، برگ های بزرگ ، پراکنده و کامل تولید می کند.

 

گیاه عنکبوتی

گیاه عنکبوتی (Chlorophytum) که به خوبی رشد کرده باشد یک گیاه باشکوه است. این گیاه با برگ های قوس دار به راحتی در سبد یا بالای ستون ها رشد می کند. نوع چند رنگ آن بسیار رایج است. با گذشت زمان ، یک گیاه بالغ بر روی ساقه های بلندی که ظاهری جذاب دارند برگ های کوچکی می دهد.

این برگ های کوچک را می توان به راحتی برای ایجاد مدل های جدید داخل گلدان جدید گذاشت. گیاهان عنکبوتی در مورد آب ، نور یا دما سخت گیر نیستند و از جمله گیاهان آپارتمانی بادوام است.

 

گیاه سانسوریا

در همان خانواده ای که شامل دراسنا و لیروپ است ، انواع مختلفی از سانسوریا (S. trifasciata یا S. trifasciata laurentii) وجود دارند که فوق العاده بادوام هستند. این گیاهان از جمله گیاهان آپارتمانی بادوام  هستند که نور فراوان دوست دارند ، اما در صورت لزوم می توانند نور کمتر را تحمل کنند، و در مورد آبیاری نیز خیلی دقیق نیستند. این گیاهان در محیط کاری نیز رشد می کنند.

هنگامی که تعویض گلدان ضروری است ، می توان دسته اصلی را به راحتی تقسیم کرد. گیاه سانسوریا برگ هایی مانند شمشیر دارد که در برخی انواع آن (ماری) لکه های سبز رنگ و در انواع دیگر (زبان مادر شوهر) حاشیه زرد دارند.

 

گیاه دراسنا

انواع زیادی از دراسنا وجود دارد که برای رشد در خانه مناسب هستند. دراسنا دراکو و دراسنا پرچمی گیاهان بسیار شگفت انگیزی هستند که شرایط متنوعی را تحمل می کنند. این گیاهان آپارتمانی بادوام دارای برگ های قوسی شکل و ساقه چوبی هستند.

برگ های دراسنا می تواند به رنگ سبز ، زرد و سبز یا حتی سه رنگ باشد. این گیاهان دوست دارند در تابستان به طور مرتب آبیاری شوند و تقریباً در طول زمستان خشک می مانند.

 

گیاه ساکولنت و کاکتوس

ده ها نوع از ساکولنت و کاکتوس وجود دارد که به باغ های گل و فروشگاه ها روانه می شوند. به طور کلی ، ساکولنت ها گیاهان بیابانی با برگ های ضخیم و گوشتی هستند. برخی از آن ها تیغ دارند و بعضی دیگر ندارند. آگاو به همراه آلوئه ورا و ساق عروس نمونه ای از گیاه محبوب ساکولنت است.

کاکتوس ها به طور کلی دارای تیغ هستند و ساختار برگی جالبی دارند. ساکولنت ها و کاکتوس ها رشد آهسته ای دارند و در برابر آسیب های زیاد مقاومت می کنند. آن ها با نور، گلدان های خوب زهکشی شده و آب کم بهترین حالت را خواهند داشت.

گیاه بروملید

این گیاهان احتمالاً به دلیل اینکه سخت شکوفه می دهند شهرت خوبی ندارند. درست است، شکوفه دادن این گیاهان جنگلی در خانه کار سختی است. آن ها به گرما و آب فراوان ، همراه با رطوبت زیاد و نور فیلتر شده احتیاج دارند تا سنبله های گل زیبا تولید کنند.

با این حال ، بسیاری از گونه های بروملید برگ های زیبایی دارند که به خودی خود جذاب هستند. گیاهان از جمله گیاهان آپارتمانی بادوام هستند که معمولاً با پر کردن مرکز فنجانی شکل آبیاری می شوند. آن ها به کود کمی احتیاج دارند و هنگامی که جوانه ها در اطراف ریشه گیاه ظاهر می شوند ، می توان آن ها را برای بزرگ کردن مجموعه تان به گلدان بزرگ تر انتقال داد.

بامبو

بامبو از جمله گیاهان آپارتمانی بادوام هستند که (Dracaena sanderiana) در واقع گونه ای از دراسنا و گیاهی همیشگی است. گلدان های بی شماری از این گیاه در شرایط بد مانند آبیاری گاه به گاه، روشنایی بد و کیفیت بد هوا رشد می کنند. با این حال ، بامبو زنده می ماند. این گیاهان هدیه ای شگفت انگیز هستند و بسیاری از مردم بر این باورند که خوش شانسی می آوردند و باعث تقویت انرژی محیط اطراف خود می شوند.

گیاهان آپارتمانی بادوام

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.