ریزه کاری های آشپزخانه ایده آل

ریزه کاری های آشپزخانه ایده آل : در یک آشپزخانه ایده آل وجود یک مثلث فرضی که به مثلث طلایی آشپزخانه معروف است ، الزامی است. گوشه های این مثلث محل قرارگیری اجاق گاز، سینک و یخچال است و بهترین فرم این مثلث، متساوی الاضلاع است که طول ساقهای آن حداقل ۱/۵ تا ۲ متر باشد.

دلیل این نوع طراحی ایجاد فضای مناسب برای انجام کارهای مختلف و جلوگیری از اتلاف زمان و انرژی بیهوده در حین انجام کار به دلیل رفت و آمدهای مکرر در حین آشپزی و آماده سازی غذاست.

 اهمیت نظافت آشپزخانه ازجمله عوامل مؤثر در حفظ بهداشت فردی و پیشگیری از ابتلا به بیماریهای مختلف محسوب می شود. از این رو باید به نظافت و نگهداری آن توجه خاصی نشان داد و با بهره گیری از روش های مفید و مؤثر کارآیی عملکرد آن را افزایش داد زیرا بی توجهی در این زمینه عواقب نامطلوبی چون اتلاف وقت و به مخاطره افتادن سلامت را به همراه خواهد داشت.

برای از بین بردن بوی پیاز از روی دست و یا تخته آشپزخانه کافی است مقداری خردل خشک روی آن مالیده و سپس آن را آبکشی کرد.

برای از بین بردن بوی بد درون یخچال باید یک تکه پنبه را با عصاره وانیل مرطوب کرده و آن را درون یخچال قرار داد. روش دیگر قرار دادن یک فنجان جوش شیرین و یا یک تکه لیموترش به طور دائم درون یخچال است.
اگر هنگام پخت و پز مقداری از غذا روی گاز ریخته شده باید فوراً مقداری نمک روی آن پاشید و پس از سرد شدن گاز آن را تمیز کرد.

چرب کردن گریل و… قبل از پخت و پز، تمیز کردن آن را آسان تر می کند زیرا موادغذایی به راحتی
از آن جدا می شود.

افزودن یک قاشق غذاخوری جوش شیرین به آب و کف هنگام شست وشوی ظروف، پاک کردن چربی ها را آسان تر می کند.

هنگام استفاده از مایکروفر به جای اجاق گاز برای پخت غذا، باید مقدار آب غذا (طبق دستور غذایی) را تا یک چهارم کم کرد زیرا میزان تبخیر آب در مایکروفر بسیار کمتر از میزان تبخیر هنگام استفاده از اجاق گاز است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.