نکاتی خانه داری برای داشتن خانه ای طلایی

نکاتی خانه داری برای داشتن خانه ای طلایی : نظافت منزل یکی از کارهایی است که باید با مواد مناسب و روش صحیح انجام شود. در غیر اینصورت علاوه بر خسارتی که به مواد می رسد، خود فرد هم آسیب دیده  و کار آنطور که باید انجام نمی شود.

از بین بردن بوی بد ماکروفر: برای از بين‌بردن بوی بد ماكروفر می‌توانيد 1 فنجان آب و نصف فنجان آبليمو را در يک كاسه بريزيد و با قدرت بالا و زمان 3 تا 5 داخل ماكروفر گرم كنيد. ظرف را زود از ماكروفر بيرون نياوريد و اجازه دهيد 5 تا 10 دقيقه در آن بماند.

تمیز کردن ظروف مسی و برنجی: محلولی متشكل از نمک و آبليمو تهيه كرده و به كمک يک دستمال سفيد ظروف مسی را تميز نماييد، رب گوجه فرنگی نيز از ديرباز برای تميز كردن مس كاربرد فراوان داشته است. از محلول سركه و برنج نيز برای جلا دادن وسايل برنجی در خانه داری استفاده نماييد.

تمیز کردن ظروف نقره: برای تميز كردن نقره می توانيد از خميردندان ساده كه ژل مانند نباشد استفاده كرد، مقداری از خميردندان را به كمک پنبه بر روی سطح نقره ماليده و پس از چند دقيقه با آب سرد شسته و با دستمال نرم كاملاً خشک كنيد.

از بین بردن بوی بد فاضلاب: برای از بين بردن بوی بد فاضلاب يک چهارم تا يک دوم پيمانه جوش شيرين را در فاضلاب بريزيد، يک دوم پيمانه سركه سفيد هم به آن بيافزاييد و در فاضلاب را بپوشانيد.

استفاده از جوش شیرین به عنوان نرم کننده لباس: در صورتیكه نرم كننده لباس شما تمام شده است يک قاشق غذا خوری جوش شيرين را در آخرين دور آبكشی در محفظه مخصوص نرم كننده ماشين لباسشویی اضافه كنيد تا لباس ها بوی بهتری بگيرند و نرم تر شوند.

تمیز کردن گلدان: برای تميز كردن گلدانی كه خاک آن را خالی كرده ايد ولی هنوز جرم دارد، لازم است ابتدا آن را با آب سرد بشوييد و سپس محلول غليظی از سركه و نمک را داخل گلدان بريزيد و مدتی صبر كنيد تا اينكه جرم ها از ديواره گلدان جدا شود.

برای از بین بردن ادامسی که روی لباس شما چسبیده از پیف پاف استفاده کنید به این صورت که پیف پاف رو از فاصله ی نزدیک روی ادامس زده بعد با لبه ی چاقو روی ادامس بکشید ادامس به راحتی برداشته میشه.

استفاده از مواد شوینده:

آمونیاک

نحوه استفاده:
1 قاشق غذاخوری آمونیاک، 1 قاشق چای‌خوری مایع‌ ظرفشویی و 2 پیمانه آب را مخلوط کنید. با استفاده از اسفنج جاهای لازم را با آن پاک کنید.

تذکر: آمونیاک باعث سوزش چشم شده، ممکن است روی تنفس تاثیر بگذارد. از تهویه مناسب استفاده کنید و آن را از دسترس کودکان دور نگه دارید.

سفیدکننده خانگی

نحوه استفاده:
1 قاشق غذاخوری مایع سفیدکننده را در 1 پیمانه آب‌گرم بریزید. جای مورد نظر را 10 دقیقه با آن خیس کنید. از طی یا اسفنج برای تمیز کردن استفاده کنید.

تذکر: استفاده نادرست از مایع سفیدکننده، باعث سوختگی پوست می‌شود. برای جلوگیری از خوردگی، آن را به اندازه کافی رقیق کنید.
از تهویه مناسب استفاده کنید و مایع را از دسترس کودکان دور نگه دارید.

سرکه

نحوه استفاده:
¼ پیمانه سرکه سفید را با 1 پیمانه آب گرم ترکیب و محل مورد نظر را فورا با آن تمیز کنید.

نکته: از این محلول می‌توان با اطمینان در بیش‌تر موارد استفاده کرد. از موادی مانند سرکه و جوش شیرین می توان یک ماده ی شستشوی خانگی ساخت و از آن استفاده کرد. شاید اگر کاربردهای فراوان و باورنکردنی جوش‌شیرین و سرکه را می‌دانستیم، در تمیز کردن منزل کمتر از شوینده‌های شیمیایی آماده استفاده می‌کردیم.

جوش‌شیرین و سرکه از جمله بهترین پاک‌کننده‌هایی هستند که استفاده جداگانه یا ترکیب آن‌ها تاثیر فوق‌العاده‌ای در پاکیزگی منزل دارد. با توجه به کاربردهای بسیار آن‌ها، کافیست یک بار امتحان کنید تا این دو محصول ارزان و طبیعی بدون نیاز به سابیدن، میهمان همیشگی خانه شما شوند.

نکاتی خانه داری برای داشتن خانه ای طلایی و تمیز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.