همه آنچه باید از اتوهای پرسی بدانید

همه آنچه باید از اتوهای پرسی بدانید : اتو کشیدن لباس ها برای اکثر ما نه تنها کار چندان ساده ای نیست، بلکه اگر با حوصله و دقت انجام نشود منجر به بروز دردسر و خسارت هایی مانند سوختن لباس ها، سوختن یا آسیب دیدن اتو یا حتی خود ما و حتی گاه بروز حوادثی چون آتش سوزی شود.

به همین دلیل باید هنگام اتوکشی نهایت دقت را داشته باشیم. همچنین برای اینکه اتوکشی راحت و بی دردسرتری داشته باشیم و به خشکشویی ها که گاه مبالغ هنگفتی بابت شست وشو و اتوکشی البسه از ما دریافت می کنند نیاز نداشته باشیم، باید هنگام انتخاب و خرید اتو دقت زیادی به خرج دهیم و اتویی را خریداری کنیم که با آن راحت بوده و باعث خستگی ما حین کار نشود.

با توجه به این موضوع در این بخش ما ضمن معرفی انواع اتوهای موجود در بازار، نکاتی را که هنگام انتخاب اتو باید مد نظر قرار گیرد گوشزد کرده ایم. باشد که کمکی به افرادی که قصد خرید این کالای پرکاربرد را دارند کرده باشید.

انواع اتو:

در یک دسته بندی کلی و بزرگ اتو در دو نوع اتوی پرسی و اتوی دستی در بازار موجود است که البته اتوهای دستی خود به انواع گوناگون بخار، خشک، مسافرتی و… تقسیم بندی می شوند که در این قسمت ما به اختصار در مورد هر کدام توضیح می دهیم:

۱- اتوی خشک: اتوهای خشک، امکانات محدودی دارند. به عنوان مثال، جنس کفی آنها از فلزات سنگین یا استیل است. چروک البسه ضخیم را به سختی برطرف می کنند و اتوکشی با آنها راحت نیست. البته این اتوها نسبت به سایر نمونه های موجود در بازار ارزان تر هستند.

۲- اتوی بخار: اتوهای بخار نزد کاربران از محبوبیت بیشتری برخوردارند. این اتوها لباس ها را راحت تر اتو می کنند و نتیجه کار با این اتوها بهتر از نتیجه ای است که از کار با یک اتوی خشک می بینیم. اتوهای بخار بین ۱۴۰۰ تا ۲۲۰۰ وات قدرت دارند و میزان درجه حرارت آنها برحسب نوع پارچه ای که اتو می کنید قابل تنظیم است. برخی از این اتوها منبع آب بزرگی دارند در نتیجه بهتر هستند، چون شما مجبور نیستید مرتبا برای پرکردن منبع، کار خود را مختل کنید. برخی از انواع دیگر هم منبع آب سرد دارند که شما می توانید به سرعت پس از اتمام کار، اتوی خود را سرد کنید و منتظر سرد شدن آن با گذشت زمان نمانید.بسیاری از اتوهای بخار کف استیل دارند که متاسفانه کف استیل سبب می شود پارچه ای که اتو می کنید مخصوصا اگر مشکی باشد، برق بیفتد. برای جلوگیری از بروز این مشکل می توانید یا یک کفی پارچه ای تهیه کنید یا نسل جدیدی از اتوها با کفی از جنس فولاد یا چدن انتخاب کنید. به طور کلی یک اتوی ایده آل اتویی است که سبک باشد، انرژی کمی مصرف کند، به پارچه صدمه نرساند و به واسطه کفی مناسب، راحت روی پارچه لیز بخورد و چروک پارچه را باز کند.

۳- اتوی پرسی: استفاده از دستگاه های اتو پرس از زمان تولید آنها به شدت در حال افزایش است و این به دلیل کارآیی خوب و به صرفه بودن آنها است که نیاز به پرداخت هزینه اضافی به خشکشویی ها را برطرف می کند. اتوپرس ها دارای ویژگی های بیشماری هستند که موجب می شوند کیفیت کارآنها تا حد کار یک خشکشویی بالا برود. با وجود اینکه در حال حاضر تقریبا در هر خانه ای اتوی بخار وجود دارد، ولی تهیه یک اتوی پرس تجربه متفاوتی را به وجود می آورد که خرید آن را منطقی می کند. به طور کلی این اتوها جای بیشتری اشغال می کنند و در اتوکشی پارچه های نازک بافت، مخصوصا پوشاک زنانه که قسمت های دارای انحنا، چیندار و بسیار ظریف زیادی دارند باید دقت و حساسیت بیشتری داشت. با این حال، گنجایش بیشتر مخزن آب، نمایشگر دیجیتال تنظیمات، امکانات حرفه ای بیشتر و… از مزایای آنها است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.