خلال دندان و نمک و کشهای لاستیکی و برچسب های یادداشت در خانه داری

خلال دندان و نمک و کشهای لاستیکی و برچسب های یادداشت در خانه داری : ۱) تخم مرغ خام ریخته شده روی سطح را تمیز کنید. برای این کار روی تخم مرغ یک مشت نمک بریزید سپس آن را به راحتی پاک کنید.

۲) حلقه های زینتی گل را گردگیری کنید. حلقه های تزئینی ساخته شده از میوه کاج و برخی گل های خشک را در یک پاکت کاغذی بگذارید و یک چهارم پیمانه نمک در آن بریزید. در پاکت را بسته و آن را به آرامی تکان دهید.
۳) لکه های چای را برطرف کنید. ابتدا روی پوست لیمو، کمی نمک بپاشید، سپس آن را روی لکه های چای به جا مانده بر فنجان ها بکشید تا تمیز شوند.
۴) وسایل مسی و برنجی را برق بیندازید. با چند قاشق غذاخوری سرکه سفید و مقدار مساوی نمک و آرد، خمیری تهیه کنید. با این خمیر و با استفاده از یک پارچه نرم لوازم مسی و برنجی تان را تمیز کرده، سپس بشویید و خشک کنید.

 

● کش های لاستیکی
۵) در ظرف ها و شیشه ها را به راحتی باز کنید. چون معمولا درهای کوچک این ظروف سخت باز می شوند، می توانید به جای آن ها از کش های لاستیکی استفاده کنید و آن ها را چندبار دور ظرف ها بپیچید، تا محکم شود.
۶) تخم مرغ های رنگی عیدتان را تزئین کنید. کش های لاستیکی را به اشکال مختلف روی پوست تخم مرغ های پخته قرار دهید، سپس آن ها را درون ظرف رنگ فرو ببرید. وقتی تخم مرغ ها خشک شدند، این کش ها را از روی آن ها بردارید تا طرح های مختلف روی آن ها بیفتد.
۷) ظرف ها را با خیال راحت در ماشین ظرفشویی بچینید. با استفاده از این کش ها می توانید به سادگی ظروف و لیوان های پایه دار یا ظریف را در ماشین ظرفشویی ثابت نگه دارید و دیگر نگران شکستن آن ها نباشید.
۸) کادوهای تان را بسته بندی کنید. می توانید به جای استفاده از روبان، کش های لاستیکی رنگارنگ را دور بسته های کوچک کادو بپیچید و طرحی مدرن و زیبا درست کنید.

● خلال دندان
۹) گوشت ها را علامت گذاری کنید. بعضی ها همبرگرهای آبدار دوست دارند اما بعضی دیگر گوشت کاملا پخته را ترجیح می دهند. اما تشخیص دادن آن ها از روی ظاهرشان امکان پذیر نیست. می توانید بعد از درست کردن آن ها و گذاشتن در فریزر روی هر نوع همبرگر یک خلال دندان با رنگ مشخص، فرو کنید تا بتوانید به آسانی نوع دلخواه تان را پیدا کنید.
۱۰) سر نوارچسب را به راحتی پیدا کنید. وقتی کارتان با نوارچسب تمام شد، سر آن را دور یک خلال دندان بپیچید. به این ترتیب هنگام استفاده مجدد از آن، به راحتی سر نوارچسب را پیدا می کنید و کارتان آسان تر خواهد شد.
۱۱) منجوق ها و پولک ها را با استفاده از خلال دندان ها بچسبانید. از نوک تیز خلال دندان برای چسباندن اشیای کوچک زینتی بر روی کاردستی ها و کارهای هنری تان استفاده کنید.
۱۲) دکمه های لباس را راحت تر و بهتر بدوزید. یک خلال دندان را از سوراخ دکمه ردکرده و آن را روی پارچه نگهدارید. فقط مواظب باشید که خیلی در پارچه فرو نرود. سپس دکمه را بدوزید و محکم کنید.
۱۳) دکمه های ریز تنظیم دستگاه ها را با کمک خلال دندان فشار دهید. هیچ چیز بهتر ازخلال دندان نمی تواند به شما در این کار کمک کند.

 

● برچسب های یادداشت
۱۴) صفحه کلید رایانه را تمیز کنید. قسمت چسب دار این یادداشت ها را بین کلیدها بکشید تا جرم ها، ذرات ریز و پرزها را جمع کند.
۱۵) آدرس پیدا کنید. آدرس موردنظرتان را روی این یادداشت ها بنویسید و به وسط فرمان اتومبیل بچسبانید تا به راحتی بتوانید برای یافتن مسیر به آن ها نگاه کنید.
۱۶) ظرف ها و بطری ها را علامت گذاری کنید. قسمت چسب دار این یادداشت ها را جدا کنید و به عنوان برچسب روی بطری ها و ظروف استفاده کنید.
۱۷) مدارک تان را دسته بندی کنید. با استفاده از این برچسب ها، کاغذها و مدارک تان را مرتب و دسته بندی کنید تا بتوانید به راحتی آن ها را پیدا کنید.
۱۸) X O (ایکس اُ) بازی کنید! روی چند برچسب یادداشت، حرف «X» و روی چند برچسب دیگر، حرف «O» را بنویسید. بازی را شروع کنید و این برگه ها را در خانه هایی که می خواهید بچسبانید. می توانید با هریک از برچسب ها چندین نوبت بازی کنید.

● ضربه گیرهای نرم یا ابرنازک تمیزکاری
۱۹) از لباس های ظریف و ابریشمی مراقبت کنید. روی هریک از شانه های چوب لباسی، یک تکه ابر بچسبانید تا مانع سرخوردن و افتادن لباس ها شود.
۲۰) تخته آشپزخانه را ثابت نگه دارید. زیر هر یک از گوشه های تخته آشپزخانه یک ضربه گیر قرار دهید. به این ترتیب هنگام خرد کردن مواد غذایی، تخته از جایش حرکت نمی کند.
۲۱) از خط افتادن روی میزها جلوگیری کنید. با چسباندن یک تکه ضربه گیر یا ابر نازک زیرگلدان ها مانع خط افتادن و آسیب دیدن به میزتان شوید.
۲۲) سروصدای آشپزخانه را کم کنید. روی یکی از گوشه های داخلی هر یک از کابینت ها یک ضربه گیر بچسبانید تا هنگام بسته شدن در آن ها، سروصدا ایجاد نشود.
۲۳) از دیوارها محافظت کنید. به گوشه های قاب عکس هایی که به دیوار می زنید از این ضربه گیرها بچسبانید تا لبه های قاب، روی دیوار خط نیندازد و رنگ آن را خراب نکند.

خلال دندان و نمک و کشهای لاستیکی و برچسب های یادداشت در خانه داری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.