یک استفاده جدید از پیاز در خانه داری

یک استفاده جدید از پیاز در خانه داری : یک کدبانو هیچ گاه از کوچک ترین و بی اهمیت ترین چیزها در خانه نمی گذرد و سعی می کند راهی پیدا کند تا از آنها هم بتواند یک استفاده بهینه داشته باشد. سعی من این است که تجربیات خودم را با کدبانو های امروز جامعه که بیشتر زوج های جوان هستند، قسمت کنم.

▪ کندن کاغذ از سطح چوبی
اگر تا امروز از روغن برای پخت و پز استفاده می کردید، از امروز می توانید از روغن استفاده های دیگری هم بکنید! اگر کاغذی به لوازم چوبی منزل شما چسبیده است و مایلید آن را بکنید، هیچ گاه با یک کارد یا تیغ و مثل اینها به جان آن نیفتید چرا که با این عمل به لوازم چوبی شما آسیب وارد می آورد.
در چنین مواقعی بهتر است از هر نوع روغن مایع کمک بگیرید به این صورت که چند قطره روغن روی کاغذ بریزید و لحظه ای صبر کنید سپس با پارچه نرمی مالش دهید و این عمل را آنقدر تکرار کنید تا کاغذ به کلی از چوب کنده شود. اما برای برطرف کردن برچسب ها و عکس برگردان های کهنه و قدیمی می توانید از سرکه استفاده کنید، به این صورت که آنها را با سرکه خیس کنید و لحظه ای صبر کنید سپس به آرامی با تکه پارچه ای آن را پاک کنید.

▪ پاک کردن آدامس از مو
امان از دست بچه ها، واقعاً گاهی آدم را کلافه می کنند. مثلاً همین بی احتیاطی هایشان و شیطنت هایی که به خودشان آسیب می زند. برای مثال وقتی آدامس به مویشان می چسبد، خدا می داند باید از دست جیغ هایشان چه کرد. اما من امروز دو راه برای شما دارم که به راحتی آدامس را از موی کودکان تان جدا کنید.
ـ روش اول: یک تکه یخ را چند بار روی آدامس بکشید تا سفت شود سپس آدامس را از مو جدا کنید.
ـ روش دوم: کمی کرم مرطوب کننده به همان قسمت مو بکشید، سپس با یک دستمال خشک، مو را چند بار پایین بکشید آدامس از آن جدا خواهد شد.

▪ پیاز و اتو
از پیاز بدتان می آید یا از بوی آن. به هر حال برای شما که کدبانوی خانه هستید سر و کار داشتن با پیاز یک امر عادی شده با تمام اوصافی که از بوی آن هم متنفر باشید. حالا یک استفاده جدید از پیاز؛ اگر لباس شما بر اثر گرمای زیاد اتو، زردرنگ شد، می توانید یک پیاز را دو نیم کرده و روی پارچه کتانی بمالید. لکه های زردرنگ برطرف خواهند شد. بعد آن را چند دقیقه داخل آب سرد خیس کنید و بشویید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.