کاربرد کاغذهای آلومینیومی

کاربرد کاغذهای آلومینیومی  : آلومینیوم یکی از فراوان ترین فلزات روی زمین است که در بخش های مختلف خانه می توانید این فلز را پیدا کنید. کاغذهای آلومینیومی در آشپزخانه هم کاربرد های فراوانی دارند و خیلی ها فکر می کنند که هر بار باید ورقه های تمیز و تا نخورده آلومینیوم را برای پوشاندن مواد غذایی به کار ببرند اما این گونه نیست زیرا کاغذهای آلومینیومی به سادگی در آشپزخانه شما بازیافت می شوند.

فقط باید دقت کنید و آنها را بعد از مصرف دور نیندازید. برای استفاده مجدد از کاغذهای آلومینیومی چند پیشنهاد داریم که با کمک آنها می توانید در پول و انرژی صرفه جویی کنید و علاوه بر این در حفظ منابع طبیعی و محیط زیست کوشا باشید.

تیز کردن چاقوها

کاغذ آلومینیومی استفاده شده را تا کنید؛ به طوری که به صورت شش تا هشت لایه روی هم قرار گیرند. سپس با چاقوهای کند و فرسوده این لایه های کاغذ آلومینیومی را برش بزنید تا تیز تر شوند. برای چاقوهای باغبانی هم می توانید از این روش استفاده کنید اما باید از چند لایه آلومینیومی بیشتری استفاده کنید چون این چاقوها سنگین تر هستند.

شستن برای استفاده دوباره

اگر برای پوشاندن مواد غذایی یا قبل از قرار دادن غذاها در فر از کاغذ آلومینیومی استفاده می کنید هیچ اشکالی ندارد که انها را دوباره بشویید، صاف کنید و برای مصارف دیگر کنار بگذارید. خیلی از خانم های اقتصادی این روش را به کار می برند و ضمن کم کردن حجم زباله ها به بازیافت مواد کمک می کنند.

البته در این زمینه یک هشدار وجود دارد. یادتان باشد که اگر از کاغذ های بازیافت برای نگهداری از مواد خام مانند گوشت و مرغ استفاده می کنید آنها را برای سایر مواد غذایی به کار نبرید و بهتر است این ورقه ها به ظرف زباله های خشک منتقل شوند چون ممکن است باکتری ها و سایر عوامل بیماری زای موجود در گوشت و مرغ خام به خوبی شسته نشوند و از این راه سایر مواد غذایی را آلوده کنند.

شکل دادن به کفش ها و چکمه ها

تکه های کاغذ آلومینیومی را در دست تان مچاله کنید تا به شکل گلوله های توپی شکل در آیند. سپس آنها را داخل کفش و چکمه ها قرار دهید تا شکل شان حفظ شود. استفاده از این ترفند زمانی به درد می خورد که فصل استفاده از کفش و چکمه ها گذشته و می خواهید آنها را داخل کمد بگذارید. در این صورت بعد از گذشت چند ماه ظاهر کفش ها چروکیده نمی شود و شکل اولیه شان را حفظ می کنند.

خلاقیت در نقاشی ساختمان

در صورتی که کمی جسارت دارید و دلتان می خواهد روی دیوار بافت تازه ای خلق کنید کاغذ های مچاله شده آلومینیومی اینجا هم به دردتان می خورد. آنها را داخل رنگ فرو ببرید و بعد شکل و بافت دلخواه تان را ایجاد کنید. علاوه بر این می توانید دستگیره های در را با این کاغذ های استفاده شده بپوشانید تا رنگی نشوند.

ساخت قیم برای گیاهان

اگر می بینید که گیاه آپارتمانی، گل های فصلی یا سبزیجات کاشته شده مانند گوجه فرنگی ضعیف هستند و نمی توانند خودشان را صاف نگه دارند، با کمک کاغذ های آلومینیوم برایشان قیم بسازید تا ساقه ها تکیه گاه خوبی داشته باشند.

ظروف فلزی درخشان تر

یک لایه کاغذ آلومینیومی را دست تان بگیرید و سطح بیرونی ظروف استیل و فلزی را با کمک آن برق بیندازید. بدین ترتیب شکل و ظاهر درخشان تری پیدا می کنند. در ضمن هر وقت به سیم ظرفشویی دسترسی نداشتید برای تمیز کردن کف قابلمه ها و همین طور سیخ های کباب می توانید به سراغ کاغذ آلومینیومی بروید. در این صورت لازم نیست که قبل از مصرف دوباره حتما آنها را شسته و تمیز کرده باشید.

تراز کردن پایه ها

اگر می خواهید میزی را در سطح ناهمواری قرار دهید برای هم سطح شدن پایه ها از کاغذهای آلومینیوم تا شده استفاده کنید. آنها را زیر پایه ها قرار دهید تا پایه های به ظاهر کوتاه تر، بلند شوند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.