تمیز و درخشان‌شدن ظرف‌ها با این روش ها

تمیز و درخشان‌شدن ظرف‌ها با این روش ها : اگر شما نیز در خانه‌تان از ظروف بلوري و استیل نگهداری می‌کنید و بخش زیادی از ظروف پخت‌و‌پزتان از جنس استیل است بهتر است این نکات را با دقت به خاطر بسپارید تا هنگام شست‌و‌شوی این ظروف با مشکل رو‌به‌رو نشوید.

1. اگر یکی از ظرف‌های بلوری یا لیوان‌هایتان لب پر شده حتما آن را کنار بگذارید و از آن برای مصرف استفاده نکنید. ظروف لب پر محل مناسبی برای جمع‌شدن میکروب‌ها هستند.

2. بهترین راه شستن قابلمه‌ها و ماهیتابه‌های استیل آن است که از آب گرم برای شست‌وشوی آنها استفاده کنید. پیش از شست‌و‌شو برای مدت کوتاهی ظرفتان را درون آب گرم خیس کنید.

3. در صورتی که ظرفتان چرب نیست، نیازی به خیس کردن آن ندارید و مي‌توانيد با ابر و ماده شوینده ظرف را بشوئید و سریع آبکشی کنید.

4. اگر سینک آشپزخانه یا دیواره کباب‌پز شما لک شده، برای پاک‌کردن آن کافی است از محلول آب و سرکه استفاده کنید. سرکه بهترین حلال برای از بین بردن لکه‌های چربی و غذاست.

5. اگر یخچال، اجاق گاز یا مایکرو‌ویو و دستگاه‌های دیگر شما در آشپزخانه دارای سطح استیل است پیشنهاد می‌کنیم با کمک شیشه‌شور سطح آنها را براق و تمیز نگه دارید.

6. یکی دیگر از شیوه‌های تمیز نگه‌داشتن سطوح دستگاه‌های پخت‌و‌پز از قبیل گاز و هود آن است که محلولی از الکل و آب تهیه کرده و آن را با پنبه به بدنه دستگاه بمالید.

7. بهتر است ظروف بلوری را بلافاصله بعد از آبکشی با یک پارچه تمیز مخصوص خشک کنید تا از بروز لکه روی بلور پیشگیری کنید.

8. اگر از انواع دکوری‌های مختلف با جنس بلوری یا کریستال در ویترین خود نگهداری می‌کنید، بهترین راه برای تمیز‌کردن و برق‌انداختن آنها استفاده از محلول سرکه و آب گرم است.

9. در صورتی که از لیوان‌های باریک و بلند استفاده می‌کنید که امکان شست‌و‌شوی کف آن ممکن نیست، باید از شیشه‌شورهای مخصوص که برای شستن بطری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده کنید.

10. یکی از راه‌های از بین بردن خراش‌های سطحی روی ظروف بلوری استفاده از خمیردندان است. مقداری خمیردندان روی آن بماليد و سطح بلوری را صاف و صیقلی کنید.

11. اگر هنگام شستن لیوان یا کاسه‌های بلوری 2 عدد از آنها درون هم گیر کرد، بهترین کار آن است که درون لیوان بالایی آب سرد بریزید و لیوان پایینی را درون آب گرم قرار دهید انبساط و انقباض موجب خارج شدن2لیوان از هم می‌شود.

12. در صورتی که در خانه‌تان کباب‌پز یا سینک ظرفشویی دارید که از جنس استیل تهیه شده مراقب باشید برای شست‌و‌شوی آنها از سیم ظرفشویی استفاده نکنید.

13. بهترین روش برای شست‌و‌شوی دستگاه‌های پخت‌و‌پز از جنس استیل اين است که آنها را با مواد شوینده ملایم و برس‌های بسیار نرمی که ویژه سطوح استیل طراحی شده‌ است شست‌و‌شو دهید‌.

بدون لک
داشتن لباس​هاي تميز و بدون لک آرزوي هر خانم خانه​داري است. با استفاده از محصولات پرسيل علاوه بر آنکه لباس​هاي تميز و درخشان خواهيد داشت انرژي کمتري براي شست شوي لباس​ها صرف خواهيد کرد.

تميز و درخشان با محصول متفاوت
اگر پاکيزگي و بهداشت ظروف آشپزخانه و همين طور حفظ سلامت پوست مادر خانواده برايتان مهم است براي يک بار هم شده محصولات پريل امتحان کنيد.

تمیز و درخشان‌شدن ظرف‌ها با این روش ها

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.