نکات خانه داری ویژه بانوان با سلیقه

نکات خانه داری ویژه بانوان با سلیقه : خانه داری آن طور که به نظر می رسد خیلی ساده نیست و اصول و نکات خاص خود را دارد ، بیشتر این نکات برای خانم های خانه آشنا هستند اما اگر به دنبال نکات فنی تر هستید در این مقاله میخواهیم شما را با تعدادی از این نکات آشنا کنیم .

از بین بردن لکه ی فرش

یکی از ساده ترین و موثر ترین راه ها برای از بین بردن لکه های فرش استفاده از محلول مایع صابون و هیدروژن پر اکسید است .

لکه بری و تمیز کردن کابینت های چوبی

امروزه بیشتر کابیت های آشپزخانه از جنس چوب هستند و متاسفانه عیبی که چوب دارد به سهولت فلز پاک نمی شود بنابراین اگر به دقت به کابینت های چوبی آشپزخانه تان نگاه کنید لکه های دست و چربی را خواهید دید ،برای از بین بردن این لکه ها می توانید از مخلوط روغن گیاهی و جوش شیرین استفاده کنید و سپس اسن مخلوط را به کمک مسواک بر روی کابینت بزنید تا لکه های چربی از بین برود .

 

تمیز کردن تخته گوشت

لیمو یکی از معجزات نکات خانه داری است . از لیمو غالبا برای رفع بوی بد لوازم آشپزخانه استفاده می شود . تخته گوشت یکی از وسایلی است که در ظولانی مدت به خاطر ایجاد خراش در سطحش و ماندن گوشت لا به لای آن خراش ها بوی نامطبوع به خود میگیرد به منظور ضدعفونی کردن و از بین بردن این بوی نامطبوع می توان از اندکی لیمو و نمک استفاده کرد .

تمیز کردن سر دوش حمام

به مرور زمان بخاطر جریان داشتن آب در داخل سر دوش حمام سوراخ خای سر دوش توسط آهک های رسوب شده گرفته می شود برای از بین بردن آهک ها میتوان به نسبت مساوی سرکه و آب را داخل یک کیسه پلاستیکی ریخت و کیشه ی حاوی محلول را با کش به سر دوش وصل کرد ،پس از گذشت 15 تا 20 دقیقه کیسه را در آورده و سر دوش را آب کشی کنید ،خواهید دید که سر دوش همانند روز اولش خواهد شد .

تمیز کردن مبلمان منزل

اگر لکه های سطحی بر روی مبل یاکاغذ دیواری منزلتان وجود دارد به احتمال زیاد خودتان بتوانید آن لکه را از بین ببرید . اثر لکه خصوصا در مبل های رنگ روشن بیشتر نمود پیدا می کند ، خصوصا اگر کودک در خانه داشته باشید ، اما نگران لکه های سطحی نباشید آنها به سادگی به کمک الکل و یک فرچه ی نرم قابل شستشو هستند .

 

باز کردن لوله های فاضلاب

یکی از راه کار های سنتی که از زمان های گذشته برای باز کردن گرفتگی فاضلاب استفاده می شده استفاده از مخلوط سرکه و جوش شیرین می باشد ، برای این کار در ابتدا به اندازه نصف فنجان جوش شیرین را داخل چاهی که گرفته است بریزید و یک فنجان پر سرکه را روی آن بریزید تا با یکدیگر واکنش شیمیایی نشان دهند و در پایان روی آن آب گرم بریزید.

از بین بردن لکه های چربی روی اجاق گاز و فر

برای هر خانم خانه داری یکی از چالش های پیش رو از بین بردن لکه های چربی است که در حین آشپزی بر روی گاز یا داخل فر مانده و پس از گذشت زمانی به سختی قابل شستشو هستند اما اگر پیش از شستشو محلول سرکه سفید و جوش شیرین روی آن بریزیم و سپس آن را بشوییم یا با یک دستمال مرطوب پاک کنی به سادگی لکه ها از بین می روند .

 

نکات خانه داری ویژه بانوان با سلیقه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.