۱۰ توصیه برای پیشگیری از حوادث خانگی

۱۰ توصیه برای پیشگیری از حوادث خانگی : گاهی وقت ها حوادثی در خانه اتفاق می افتد که ممکن است آسیب های جدی در پی داشته باشد اما خوشبختانه بیشتر این حوادث قابل پیشگیری هستتند و با کمی دقت و رعایت چند نکته ساده می شود جلوی آنها را گرفت. ۱۰ نکته زیر را امتحان کنید و تاثیر فوق العاده اش را ببینید…..

 

۱) ظروف آشپزی را بازرسی کنید: هر چند وقت یک بار دسته قابلمه ها، ماهی تابه و زودپز را بررسی کنید و اگر پیچ آنها شل شده آن را محکم کنید. در صورت شل بودن پیچ دسته ها، ممکن است هنگام حمل قابلمه دسته ظرف جدا شده و قابلمه و غذای داغ داخل آن از دست شما رها شود و سوختگی و آسیب دیدگی به وجود بیاید.

۲) مراقب زودپز باشید: زودپز یکی از لوازم آشپزخانه است که در صورت بی دقتی می تواند حوادث شدید به بار آورد و حتی جان افراد را به خطر بیندازد. سوپاپ اطمینان در زودپز را همیشه به دقت شسته و از نظر مسدود نبودن به طور مرتب بررسی کنید . غذاهایی با قطعات ریز مانند گندم و جوی پرک و مواد غذایی که هنگام پخت کف می کنند و سر می روند در زودپر نریزید. در این صورت ممکن است دریچه خروج مسدود شود و زودپز منفجر شود. هیچ وقت در زودپز را قبل از پایین آمدن سوپاپ باز نکنید. اگر در زودپز نیاز به تعمیر دارد تا قبل از تعمیر از آن استفاده نکنید و در اولین وقت ممکن آن را تعمیر کنید.

 

۳) از لیز خوردن پیشگیری کنید: کف آشپزخانه را همیشه تمیز و خشک نگه دارید. خیس بودن کف آشپزخانه خطر لیز خوردن و افتادن را افزایش می دهد. در صورت ریختن غذا و چربی روی زمین سریع آن را تمیز کنید. بعد از شستشوی ظرف و یا شستن میوه ها و سبزی ممکن است کف آشپزخانه خیس و مرطوب شود که باید هرچه سریع تر آن را خشک کرد. نکته دیگر اینکه رطوبت مورد علاقه حشرات و جوندگان است و برای کنترل حشرات و جوندگان هم لازم است همیشه کف آشپزخانه را خشک نگه داشت.

۴)وسایل کابینت های بالایی را به دقت بردارید: گاهی وقت ها به دلیل نداشتن دسترسی و دید کافی هنگام برداشتن اشیا، آنها از روی کابینت یا ارتفاع سقوط کرده و موجب ایجاد جراحت، شکستگی و آسیب دیدگی در ناحیه سر و صورت یا دست ها و پاها می شوند. بهتر است وسایل و ظروف سنگین را در طبقات بالایی کابینت نگذارید. هنگام برداشتن ابزار و وسایل از طبقه های بالای کابینت از یک چهارپایه یا نردبان مخصوص استفاده کنید. در انتخاب چهارپایه دقت کنید و از چهارپایه مناسب استفاده کنید. استفاده از نردبان نامناسب خود می تواند موجب بروز حوادثی مانند شکستگی و ضرب دیدگی شود. مطمئن شوید چهارپایه یا نردبان تحمل وزن شما را دارد و قبل از بالا رفتن از نردبان ضامن و قفل ایمنی آن را ببندید. بعد از برداشتن وسیله مورد نظر از کسی بخواهید آن را از شما گرفته و در پایین آمدن به شما کمک کند. نردبان یا چهارپایه را روی سطوح لیز و ناصاف قرار ندهید.

 

۵) گوشه های تیز و برنده را برطرف کنید: گاهی ممکن است وجود گوشه های تیز و برنده در کنار کابینت، ظرف شویی یا اجاق گاز موجب ایجاد بریدگی و جراحت شود. این نقاط و گوشه های تیز و برنده از عوامل خطر در آشپزخانه به حساب می آیند و باید نسبت به برطرف کردن آنها حساس بود. این نقاط خطر گاهی با چند ضربه چکش صاف می شوند و همچنین می توان با استفاده از پشم شیشه یا چسب های پارچه ای روی آنها را پوشاند.

۶) مراقب ظروف شکستنی باشید: یک مشکل دیگر ترک خوردن و شکستن ظروف شکستنی است که به خصوص در فصول سرد بیشتر اتفاق می افتد. برای پیشگیری از وقوع این اتفاق از ظروف با کیفیت استفاده کنید. به یکباره آب جوش و غذای داغ را در ظروف نریزید و این کار را با احتیاط بیشتری انجام دهید.

 

۷) به ایمنی برق توجه کنید: کلیه وسایل و لوازم برقی مانند پلوپز، آب میوه گیری و چرخ گوشت را به طور مرتب از نظر ایمنی برق بررسی کنید. مراقب باشید سیم ها سالم و بدون نقص باشند. در صورت وجود پارگی و فرسودگی سیم ها را تعویض کنید. بدنه و سایر قسمت های وسایل برقی را همیشه تمیز نگه دارید و مراقب باشید در معرض رطوبت قرار نگیرند. هنگامی که از آنها استفاده نمی کنید، آنها را از برق بکشید.

۸) هنگام کار کردن با وسایل برقی احتیاط و دقت را فراموش نکنید: متاسفانه حوادثی مانند بریدگی و قطع انگشتان دست و برق گرفتگی در خانم های خانه دار شایع است. برای پیشگیری از این حوادث لازم است هنگام کار با وسایل برقی احتیاط و دقت ویژه به خرج داد. قبل از بستن در وسایلی مانند چرخ گوشت، مخلوط کن و سبزی خرد کن آنها را روشن نکنید. هنگام قراردادن و برداشتن مواد غذایی از وسایل برقی آنها را خاموش کنید و صبر کنید تا تیغه یا پره آن کاملا متوقف شود.

 

۹) از آتش سوزی پیشگیری کنید: برای پیشگیری از حریق در آشپزخانه وسایل آتش گیر مانند دستمال ها و دستگیره های آشپزخانه را از اجاق گاز دور نگه دارید و هنگام آشپزی لباس آستین گشاد و بلند نپوشید. وقتی غذا روی اجاق گاز در حال پخت است، آشپزخانه را به مدت طولانی ترک نکنید.

۱۰) استفاده از مواد سفیدکننده و ضدعفونی کننده را محدود کنید: یکی دیگر از حوادث شایع در خانم های خانه دار مسمومیت با بخارات مواد سفیدکننده و ضدعفونی کننده است. تا جای ممکن استفاده از این مواد را محدود کنید و ظروف و سطح را با آب گرم و مواد شوینده تمیز کنید. درصورت استفاده نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت کنید. این مواد را طبق دستور العمل روی بسته و در غلظت مناسب استفاده کنید. هنگام استفاده برای ایجاد تهویه مناسب در و پنجره ها را باز بگذارید و از دست کش و ماسک استفاده کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.