آشپزخانه تکانی در 10 دقیقه

آشپزخانه تکانی در 10 دقیقه : اگر وضعیت شما هم مانند بسیاری از مادرانِ پُرمشغله باشد، فرزندتان حداقل یک وعده غذایی‌اش را در قسمت‌های مختلف آشپزخانه می‌خورد. در طول همین ۲۰ دقیقه‌ای که او در حال خوردن ناهار یا صبحانه‌اش است، شما می‌توانید آشپزخانه را سریعا تمیز کنید و حالت بهداشتی‌تر و سالم‌تری به آشپزخانه بدهید.

-ابتدا پاک‌کننده‌های ضدعفونی‌کننده را روی همه سطوح سخت آشپزخانه اسپری کنید و اجازه بدهید که حدود 5دقیقه روی این سطوح باقی بماند. سطوح سخت و مهم آشپزخانه عبارت‌اند از سینک ظرف‌شویی، پیشخوان مسطح در آشپزخانه‌های جدید و شیرهای آب.

– در ادامه باید عملیات پاک‌سازی را برای یخچال هم انجام بدهید. این پاک‌سازی باید با دور ریختن غذاهایی که بیشتر از ۲ روز در یخچال باقی مانده‌اند و همچنین مواد غذایی فاسدشده، شروع شود. همچنین میوه‌ها و سبزی‌های کپک‌زده هم باید دور ریخته شوند.

– اسفنج‌های مخصوص ظرف‌شویی در سینک هم باید تعویض شوند.

– زباله‌ها باید به بیرون از خانه منتقل شوند و زباله‌دانی هم ضدعفونی شود. پس قبل از این‌که کیسه جدیدی را درون زباله‌دانی بگذارید، حتما این وسیله را ضدعفونی کنید. کیسه‌های زباله معمولا به‌راحتی نشت می‌کنند و درنتیجه باکتری‌ها می‌توانند در خود زباله‌دانی جمع شوند.

از فرزندتان بخواهید که وقتی غذا خوردنش را تمام کرد،‌ ظرف غذایش را درون ظرف‌شویی بگذارد. حالا کف آشپزخانه را با استفاده از محصولات ضدعفونی‌کننده یا سرکه سفید تمیز کنید.

مرحله دوم پاک‌سازی 10دقیقه‌ای آشپزخانه

به نظر شما، آلوده‌ترین بخش آشپزخانه می‌تواند چه بخشی باشد؟ احتمالا شما می‌گویید که سینک ظرف‌شویی، اما آلوده‌ترین بخش معمولا زیر سینک ظرف‌شویی است. آخرین باری که این قسمت را تمیز کرده‌اید، یادتان هست؟!
به‌گفته متخصصان، بیشتر افراد به سطوح در دیدرس توجه می‌کنند اما کمتر فردی به زیر سینک ظرف‌شویی توجه نشان می‌دهد، درحالی که این بخش می‌تواند بسیار آلوده باشد. درواقع، قارچ‌ها می‌توانند در این قسمت تجمع کنند و درزهایی در این بخش وجود دارند که اساسا شانس آلودگی را افزایش می‌دهند

آشپزخانه تکانی در 10 دقیقه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.