میکروب زدایی خانه بصورت حرفه ای

میکروب زدایی خانه بصورت حرفه ای : محيط منزل اولين مكاني است كه سلامت افراد خانواده را تضمين مي كند. در اين باره مادران مهربان وقت زيادي را صرف نظافت و بهداشت خانه مي كنند اما متاسفانه گاهي اوقات ديده مي شود كه به رغم همه اين تلاش ها بچه ها دچار عفونت هايي مي شوند كه منشا آنها ناشناخته است.

برای جلوگیری از مشکلات می توانید راه های میکروب زدایی خانه را در ذهن داشته و اجرا کنید:

هر روز صبح 10 دقيقه همه پنجره ها را باز بگذاريد؛ بدون توجه به اينكه هواي بيرون چطور است. حتي در سردترين روزهاي زمستان نيز اين كار را فراموش نكنيد. اين شيوه شايد به نظر خيلي ساده بيايد اما براي از بين بردن ميكروب ها و عوامل بيماري زا بسيار مؤثر است؛ چرا كه اين موجودات عاشق هواي محيط هاي محدود و راكد هستند.

وقتي از بيرون برمي گرديد، به هيچ وجه با كفش وارد منزل نشويد. زيرا در اين صورت همه ميكروب هاي بيرون را به داخل خانه منتقل مي كنيد. كيف دستي را نيز در هر جاي منزل نگذاريد؛ چون بدون آنكه بدانيد ميكروب هايي را كه به همراه دارد پخش مي كنيد.
تميز كردن نرده هاي پله و دستگيره هاي در را فراموش نكنيد. اولين اقدام براي حفظ سلامت، شستشوي مرتب دست ها پس از تماس با اين قسمت هاست؛ اما به هر حال كافي نيست.

مرتباً صفحه كليد كامپيوتر، گوشي تلفن و موبايل را با دستمال آغشته به ماده ضدعفوني تميز كنيد. اين وسايل به دليل تماس مكرر دست در شرايط مختلف، مكان مناسبي را براي رشد ميكروب ها فراهم مي آورد كه اصلا هم شك برانگيز نيست.

هفته اي يك بار يخچال را تميز كنيد. هميشه توجه داشته باشيد كه روي باقيمانده غذاها پوشيده باشد، ترجيحاً بهتر است از ظروف سربسته و بدون منفذ استفاده كنيد. تارت و شيريني را در ظروف نم دار نگذاريد. ميكروب ها دوست دارند در گوشه و كنار آن پنهان شده و تكثير يابند.

تمیز کردن ماشین لباسشویی
آیا فکر می کنید ماشین لباسشویی همیشه تمیز است؟
ولی باید گفت وقتی لباس های کثیف خود را در ماشین لباسشویی می گذارید، میکروب ها نیز وارد آن می شوند.
برای تمیز کردن ماشین لباسشویی و برای از بین بردن میکروب ها، هفته ای یک بار در بالاترین درجه حرارت با سفید کننده، آن را بشویید و با پارچه ای آن را خشک کنید.

میکروب زدایی خانه بصورت حرفه ای

ظروف آشغال مخصوصاً آنهایی که در آشپزخانه و حمام منزل قرار دارند، پس از خالی کردن ظرف آشغال، حتماً آنها را بشویید.
پرده حمام از آن اشیایی است که در طول روز معمولاً مرطوب هستند و محل جمع شدن باکتری ها و قارچ ها است.
اگر به تازگی دوران نقاهت سرماخوردگی یا ناراحتی گوارشی را پشت سر گذاشته اید، مسواك خود را دور بیاندازید تا از شیوع عفونت های جدید پیشگیری شود. همچنین به طور مرتب علاوه بر مسواك، شانه مو، ناخن گیر و موچین و قیچی آرایش را با بیكربنات سدیم ضدعفونی كنید تا همه باكتری ها از بین بروند.

میکروب زدایی خانه بصورت حرفه ای

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.