طرز تهیه سس مایونز ،در خانه به راحتی و سریع

طرز تهیه سس مایونز  ،در بین چاشنی های متفاوتی که برای انواع غذا وجود دارد سس ها بسیار محبوب و پرطرفدارند که آنها را می توان با انواع غذاهای گوشتی و غیر گوشتی همراه کرد. سس هایی مثل سس سفید یا بشامل هنگام پخت و پز استفاده می شوند اما سس هایی نیز وجود دارد که مخصوص غذاهای سرد یا ساندویچی هستند مانند سس مایونز که جایگاهی ویژه در آشپزی دارد.

سس مایونز که امروز روش تهیه آن را آموزش می دهیم از جمله پرکاربرد ترین و شناخته شده ترین سس ها است که در کنار یا همراه انواع سالاد مانند سالاد فصل، سالاد کلم، سالاد الویه، سالاد ماکارونی و…، غذاهای دریایی همچون ماهی و میگو و نیز غذاهای ساندویچی مورد استفاده قرار می گیرد.

هرچند ماده اصلی تشکیل دهنده این سس خوشمزه تخم مرغ است و به ظاهر مغذی است اما سس مایونز از جمله سس های پرکالری است که بهتر است در مصرف آن احتیاط کرد و چه بهتر که آن را کمتر مصرف کنیم. تهیه سس مایونز خانگی برای مصارف خاص و به اندازه  همان وعده می تواند راهی باشد برای جلوگیری از مصرف بی رویه آن و همچنین با افزودن ادویه و طعم دهنده های دلخواه می توان سس های خوشمزه تری تهیه و سرو کرد پس تهیه سس خانگی را امتحان کنید که مطمینا از این تجربه لذت خواهید برد.

طرز تهیه سس مایونز

 

مرحله اول:

سفیده تخم مرغ را به خوبی از زرده جدا کنید.(یک راه که به راحتی زرده و سفیده را می توانید از هم جدا کنید این است که  به محض خارج کردن تخم مرغ  از یخچال این کار را انجام دهید یعنی زمانی که تخم مرغ انسجام کامل دارد)

 

مرحله دوم:

تخم مرغ را همراه شکر، نمک و پودر خردل در میکسر بریزید و به خوبی هم بزنید تا تغییر رنگ دهد(کرم رنگ شود).

 

مرحله سوم:

آبلیمو و سرکه را مخلوط کنید و نیمی از این ترکیب را قطره قطره به تخم مرغ اضافه کنید. در حین اضافه کردن، دستگاه روشن باشد و مدام هم بخورد.

 

مرحله چهارم:

در این مرحله نیمی از روغن را به تدریج (قطره قطره) به مایه سس مایونز بیافزایید و به طور پیوسته هم بزنید تا سس غلیظ شود. سپس باقی مخلوط آب لیمو و سرکه را کم کم اضافه نمایید و پس از آن باقی روغن را به همان روش اضافه کنید تا سس یکدستی بدست آید.

مرحله پنجم:

پس از اینکه سس آماده شد فلفل سفید را بیافزایید و اجازه دهید یک تا دو ساعت سس مایونز در محیط بماند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.