دمکردن گل گاوزبان و لیموعمانی برای ۴ تا ۶ نفر

دمکردن گل گاوزبان و لیموعمانی ،دمنوش گل گاو زبان از بهترین نوشیدنی‌های فصل زمستان است. مزاج گل گاوزبان گرم و‌تر است و گرمی آن به اعتدال نزدیک است. مخصوصا، رطوبت نوع تازه آن بیشتر است. خوراکی‌هایی که مزاج گرم و‌تر دارند برای بسیاری از مردم مفید هستند، عوارض ندارند و یا اینکه عوارض کمی دارند. مزاج انسان را از اعتدال دور نمی‌کنند و به همین جهت نیز این گیاه معروف است و استفاده زیادی دارد. در این مطلب نحوه صحیح دم کردن گل گاوزبان و خواص دارویی آن را گردآوری کرده‌ایم.

گل گاوزبان را میتوان به روش‌های مختلفی دم کرد که از هر روش میتوان به طور ویژه برای درمان یکسری از مشکلات و ناراحتی‌ها استفاده کرد. برای دم کردن گل گاوزبان، از برگ و گل‌های این گیاه استفاده میشود. گل مرغوب گلی است که دارای دم سفید و گلبرگ‌های بنفش باشد. روش‌های دم کردن گل گاوزبان به شرح زیر میباشد:

دم‌کردن گل گاوزبان و لیموعمانی برای ۴ تا ۶ نفر

مواد لازم مقدار
گل گاوزبان ۳ قاشق غذاخوری
لیموعمانی شکسته ۱ عدد
عسل ۲ قاشق مرباخوری در هر لیوان
آب جوش ۴ لیواندمکردن گل گاوزبان و لیموعمانی ،برای تهیه دمنوش گل گاوزبان و لیمو عمانی، ابتدا لیموعمانی‌ها را چند سوراخ بزنید و یا آن‌ها را از وسط نصف کنید و به همراه گل‌های خشک گل گاوزبان در قوری چینی بریزید و به ان آب جوش اضافه کنید.
اجازه دهید دمنوش روی حرارت ملایم ۲۰ تا ۳۰ دقیقه دم بکشد.
پس از آن، مقداری عسل یا نبات به آن اضافه نموده و میل کنید. توجه داشته باشید برای اینکه خواص عسل نیز حفظ شود صبر کنید تا دمنوش شما ولرم شود و سپس به آن عسل را اضافه نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.