روش ساخت گلدان خانگی ساده ،در خانه و با ابزار ساده

روش ساخت گلدان خانگی ساده ،در ساخت این گلدان خانگی از لوازمی استفاده شده است که در هر خانه ای موجود است و با روش ساخت ساده و سریع قابل تهیه به وسیله هر شخص در خانه است. برای شروع احتیاج به مقداری طناب با ضخامت مناسب، چسب بی رنگ و مقداری روبان طرح فلزی داریم. در ابتدا مانند شکل زیر کناره های طناب را آغشته به چسب بی رنگ می نماییم و به صورت مارپیچ می پیچیم تا حلقه دایره برای کف گلدان تشکیل شود.

پیچیدن طناب دور حلقه ایجاد شده را تا زمانی ادامه دهید که اندازه مناسب برای قطر گلدان شما بدست آید، سپس وارد مرحله بعد ساخت گلدان خانگی می شویم و بدون قطع کردن طناب اینبار آن را روی آخرین حلقه طناب قرار می دهیم و رو به بالا می پیچیم، توجه کنید که به اندازه مناسب از چسب استفاده کنید تا حلقه های طناب از یکدیگر جدا نشوند.

هنگامی که سطح گلدان شما کمی بالا آمد مانند شکل زیر روبان را به روی طناب می پیچیسم و با آغشتن چسب بی رنگ بر روی طناب قسمت داخلی گلدان نوار روبان را محکم می کنیم.

پیچیدن روبان را در هر یک لایه در میان ادامه می دهیم تا گلدان ما دارای نظم و زیبایی بیشتری شود.

پیچیدن طناب را تا رسیدن به سطح مورد نظرتان ادامه دهید و در پایان طناب را در قسمت پشت گلدان به صورت مورب قطع کنید و آن را با چسب بی رنگ بچسبانید. گلدان شما آماده استفاده است با همین سادگی به همین زیبایی، شما می توانید با قرار دادن آن درون آشپزخانه و یا استفاده در دکوراسیون اتاق نشیمن، روح زندگی را به خانه خود ببخشید. پیشنهاد می کنم از بطری نوشابه و یا ظرف های پلاستیکی محلول های شوینده در داخل گدان استفاده کنید تا به راحتی خاک مورد نیاز گیاهان را بدون آسیب رساندن به گلدان تهیه کرده باشید.

امیدوارم از ایده ساخت گلدان خانگی ساده و زیبایی که برای شما قرار دادیم لذت برده باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.