تمیز کاری پنجره ها به صورت تمام و کمال

تمیز کاری پنجره ها  ،گرد‌گیری خانه از آن كارهای خسته‌كننده و حوصله‌بری است كه حتی فكر كردن به آن هم می‌تواند برای بعضی‌ها باعث ایجاد خستگی شود. تصور اینكه همه خانه را باید یكجا تمیز كنید ممكن است كار واقعا وحشتناكی به‌نظر برسد. اما می‌گویند از یك‌نفر پرسیدند یك خوشه بزرگ انگور را چطور می‌خورد؟ پاسخ داد، دانه دانه؛ نكته بی‌مزه‌ای‌ بود اما اشكال ندارد، از آن حداقل این نتیجه را می‌شود گرفت كه تمیز كردن خانه را هم باید دانه‌‌دانه انجام داد. كارهای خانه را به قسمت‌های مختلف تقسیم كرده و سعی كنید هر قسمت را در 3قدم ساده به پایان برسانید. با این برنامه‌ریزی ساده می‌توانید قدم به قدم خانه‌تان را گرد‌گیری كنید.
پارچه‌های روپرده‌ای‌:

قدم اول- بسته به جنس پارچه باید نحوه شست‌وشوی شما هم فرق كند. اگر‌نخی‌، كرباس یا پارچه‌های پلی استری باشد می‌توانید از آب استفاده كنید اما پارچه‌های ابریشمی،  لینن و پشمی را باید حتما به خشك شویی دهید. ابتدا هر تكه از پرده را جارو كنید و گرد و غبارش را بگیرید،  سپس آن‌ را داخل وان یا لگن پر از آبی قرار دهید كه چند قاشق پودر رختشویی یا مایع ظرفشویی در آن ریخته‌اید.

قدم دوم- بعد از 5 تا 10 دقیقه شست‌وشوی ملایم، آب لگن را خالی كرده و دوباره آن‌را از آب تمیز پر كنید. پرده را آرام با دست در آب تمیز بگردانید تا آب‌كشی شود. پارچه پرده شست‌وشوی بیشتری احتیاج ندارد، شست‌وشوی بیشتر باعث تحلیل رفتن آن می‌شود.

قدم سوم- قبل از آویزان كردن پرده سعی كنید با حوله سفید كمی آب آن ‌را بگیرید تا موقع آویزان‌كردن آن سنگین نشود و به پارچه پرده آسیب نزند. سپس آن ‌را كاملا باز كنید و به بند بیاویزید تا خشك شود. اگر پارچه پرده شما قابل شست‌وشو نیست سعی كنید با یك ابر خیس نرم و كمی شامپوی معمولی بدون رنگ، آن ‌را تمیز كنید.

پرده‌ها:

تمیز کاری پنجره ها  ،قدم اول- به آرامی پرده‌ها را به سمت پایین بكشید و صاف نگه دارید. با سرمخصوص تمیز كردن پرده جاروبرقی، آرام هر قسمت از پرده را جارو كنید و غبارش را بگیرید. برای پرده‌هایی كه شل‌تر هستند یا جنس لطیف تری دارند باید سر جاروبرقی را با فاصله كمی از پرده نگه دارید.

قدم دوم- به قسمت پایینی هر پرده توجه ویژه‌ای داشته باشید. بیشتر كثیفی‌ها و گرد و غبار در این قسمت جمع می‌شوند.

قدم سوم- برای لكه‌گیری از پرده‌ها و به‌خصوص لكه‌هایی كه در اثر تماس با دست ایجاد می‌شود كمی پودر بچه به یك مسواك نرم و تمیز بزنید و با آن لكه را تمیز كنید. پودر بچه برای محافظت از پارچه پرده است و كمك می‌كند گرد و خاك هم راحت‌تر جدا شود.

رو پنجره‌ای‌‌، قاب پنجره:

قدم اول- تمام درزهای پنجره را با جاروبرقی خوب تمیز كنید. یك لیوان آب و كمی مایع ظرفشویی كنارتان بگذارید.

قدم دوم- همه قاب‌های پنجره را با كمك یك كهنه تمیز و محلول داخل لیوان بشویید. از یك حوله خشك برای جمع كردن آب باقی مانده روی قاب پنجره استفاده كنید تا با خشك شدن آن دوباره لك نشود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.