نکاتی برای افزایش عمر باتری گوشی

نکاتی برای افزایش عمر باتری گوشی ،افزایش عمر باتری گوشی با رعایت چند قانون اساسی امکان‌پذیر است. برای افزایش طول عمر باتری و شارژدهی بیشتر موبایل کافی‌ست مواردی را که در ادامه ذکر می‌کنیم، انجام دهید تا دیگر نگران خالی شدن باتری گوشی خود نباشید!

در کوتاه‌مدت، شما متوجه تغییر در میزان شارژدهی گوشی جدید خود نخواهید شد. با این وجود، احتمالا خوشحال شوید اگر تلفن هوشمندتان بعد از یک سال استفاده، هم‌چنان با یک بار شارژ بتواند یک روز کامل دوام بیاورد.

گر نکاتی را که در ادامه برای افزایش عمر باتری گوشی ها ذکر می‌کنیم، رعایت کنید، ظرفیت باتری موبایل شما حتی بعد از 2 سال استفاده، به 80 درصد کاهش پیدا نخواهد کرد:

  • از شارژهای مقطعی برای نگه داشتن ظرفیت باتری بین 20 تا 80 درصد استفاده کنید. برای مدیریت بهتر، می‌توان یک نرم افزار نصب کرد تا هنگامی که شارژ دستگاه به 80 درصد رسید، شما را برای جدا کردن آن از منبع برق، مطلع کند.
  • تعداد دفعاتی را که میزان شارژ باتری به 100 درصد می‌رسد، کاهش دهید. در چنین حالتی، ظرفیت باتری سریع‌تر از هر زمان دیگری کاهش می‌یابد. این کار را می‌توانید با عدم شارژ گوشی در طول شب انجام دهید.
  • از استفاده از فناوری فست شارژ برای مدت زمان طولانی خودداری کنید.
  • موبایل خود را در دمای اتاق نگه دارید و مانع داغ شدن بیش از حد آن شوید.
  • اگر امکان‌پذیر بود، شارژ حداکثر را روی 80 درصد قرار دهید.
  • با خاموش کردن سرویس‌های غیر ضروری، بار اضافی را از روی باتری بردارید. با استفاده از قابلیت ذخیره انرژی گوشی ها، می‌توان شارژدهی گوشی را افزایش داد.
  • اگر باتری‌های موبایل را در محل خاص نگهداری می‌کنید، شارژ را تا 70 درصد کاهش داده و آنها را در جایی خنک قرار دهید. ذخیره باتری‌ها با شارژ کامل می‌تواند سرعت از دست رفتن ظرفیت را افزایش دهد.

نکاتی برای افزایش عمر باتری گوشی ،در نهایت، باید به محیط زیست و دنیای اطراف نیز توجه داشت. در سال 2016، تنها 12.5 درصد از مجموع وسایل الکترونیکی بازیافت شدند. با استفاده طولانی‌تر از گوشی ها و عدم ارتقای مرتب آنها می‌توان به نجات زمین کمک کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.