شارژ گوشی در طول شب ؛ درست یا غلط؟

شارژ گوشی در طول شب ،در حالت کلی باید تا حد ممکن از شارژ گوشی در طول شب پرهیز کرد؛ در عوض، بهتر است گوشی را وقتی شارژ کنید که از خواب بیدار شدید و مشغول انجام کارهای دیگری همچون صرف صبحانه یا دوش گرفتن هستید. علاوه بر این، قرار دادن گوشی در حال شارژ در زیر بالشت، یک اشتباه محض است. جدای از خطر جدی آتش‌سوزی، عدم وجود جریان هوا، محیطی بسیار گرم را برای باتری به وجود آورده و سبب می‌شود ظرفیت آن با سرعت بیشتری کاهش پیدا کند.

ما نمی‌گوییم که گوشی را باید فقط صبح‌ها شارژ کرد. اگر موضوع شارژهای مقطعی و جزئی را به یاد باشید، قادر خواهید بود این کار را هنگام کار یا حتی بعد از ظهر نیز انجام دهید. با این وجود، تا جایی که می‌توانید مانع عبور درصد شارژ از 80 شوید.

اگرچه باتری‌های لیتیوم-یونی فاقد حافظه ظرفیت شارژ هستند، مطالعه‌ای وجود دارد که می‌گوید طی هر 30 چرخه شارژ، حداقل یک‌بار باید به باتری اجازه دهید تا شارژ آن به صورت کامل تخلیه شود. سخت افزار شما می‌تواند یک حافظه دیجیتالی ایجاد کند که در نتیجه آن، اگر باتری هرگز به صورت کامل تخلیه نشده باشد، اندازه‌گیری شارژ، دقیق نخواهد بود. برای اغلب مردم، چندین مرتبه در ماه پیش می‌آید که باتری گوشی آنها به صورت کامل تخلیه شود. به همین جهت، ما توصیه‌ای برای انجام آگاهانه این کار نداریم.

اگر گوشی شما هنگامی که باتری شارژ دارد نیز خاموش می‌شود، می‌توان علت آن را اندازه‌گیری نادرست میزان شارژ (یا باتری معیوب) در نظر گرفت. در صورتی که کالیبراسیون باتری مشکل را حل نکرد، معیوب بودن باتری گزینه‌ نهایی شما خواهد بود.

کارهایی را که باعث مصرف زیاد باتری می‌شوند، کاهش دهید

شارژ گوشی در طول شب ،در کنار توجه به دما و درصد شارژ باتری، می‌توان عمر باتری را با شارژ کمتر دستگاه، افزایش داد. شارژ کمتر به معنی سیکل‌های پایین‌تر است؛ چیزی که در نهایت، به افزایش عمر باتری گوشی منتهی خواهد شد.

کاهش مدت زمان خاموش شدن صفحه و شدت روشنایی نمایشگر، تاثیر بسزایی در افزایش عمر باتری گوشی خواهند داشت. اهمیت این موضوع به اندازه‌ای بالاست که همواره در تست‌های مختلف، از مدت زمانی که باتری می‌تواند نیروی مورد نیاز برای روشن نگه داشتن صفحه را تامین می‌کند، استفاده می‌شود. به علاوه، اغلب گوشی های هوشمند و برخی از لپ تاپ ها از نوعی قابلیت برای ذخیره انرژی بهره می‌برند.

شارژ گوشی در طول شب ،به ندرت پیش می‌آید که فعال بودن حالت ذخیره انرژی، تاثیر منفی بر تجربه کاربری شما داشته باشد؛ خصوصا زمانی که دائما با گوشی کار نکنید.

خاموش کردن بلوتوث، جی پی اس، وای فای و اینترنت موبایل از اولیه‌ترین کارها برای جلوگیری از تخلیه باتری هستند. شاید امروزه سیگنال‌های بلوتوث و وای فای برای مصرف باتری، بهینه شده باشند؛ ولی غیر فعال کردن جی پی اس و اینترنت موبایل به شکل قابل توجهی بر افزایش عمر باتری گوشی تاثیرگذار خواهند بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.