پاک کردن شیشه و تمیز کردن آن

پاک کردن شیشه و تمیز کردن آن ،پاک کردن شیشه ها دغدغه خیلی از خانمهاست و خیلی از آنها از عهده این کار به خوبی بر نمی آیند. شیشه ها در معرض باد و باران و گردوخاک هستند و خیلی زود کثیف می شوند. روشهای زیادی برای پاک کردن شیشه ها وجود دارد. ما در این بخش 8 روش متفاوت برای تمیز کردن شیشه را به شما معرفی می کنیم. قبل از هر چیزی چند نکته را به شما یاد آوری می کنیم.

برای پاک کردن شیشه همیشه یک ابرتمیز، دستمال های تمیز، مواد شوینده و یک سطح آب گرم دم دست تان بگذارید. بهترین زمان برای تمیز کردن شیشه ها وقتیست که خورشید در بالاترین وضعش نباشد. چون شیشه را زود خشک میکند و ممکنست باز هم کثیف باشد. سرکه سفید برای تمیز کردن شیشه توصیه می شود. محلول سرکه و آب میتواند در شفافیت و براقی شیشه های شما تاثیر گذار باشد. حل کردن دو یا سه قاشق در یک سطل آب کافی است. یک ترفند دیگر برای پاک کردن شیشه آنست که قسمت های داخلی را به صورت افقی کشیده و قسمت های بیرونی را عمودی تمیز کنید. این روش همه لکه ها را تمیز می کند و باعث می شود لکه ای جا نماند.

روش های پاک کردن شیشه

برای تمیز کردن شیشه به ابرنرم ، فنجان و ظرف های مختلف برای ریختن محلول و دستمال نرم خشک نیاز دارید. اول از همه باید شما قبول کنید که شیشه ها باید تمیز شوند و سرسری از آنها نگذرید. پس برای آن به اندازه کافی وقت بگذارید و همه مراحل را مو به مو انجام دهید.

روش 1

در اولین روش که میتوانید آب معمولی را ترجیحا محلول شیشه پاک کن حاضری را به شیشه ها ریخته و با روزنامه خوب روی شیشه ها بکشید. آن قدر این کار را انجام دهید تا شیشه ها خود به خود آبشان تمام شده و خشک شوند.

روش 2

مواد لازم که برای پاک کردن شیشه در این روش به آن نیاز دارید عبارتند از :

¼ فنجان سرکۀ سفید

¼ فنجان آمونیاک خانگی

1 قاشق غذاخوری آرد ذرت

½ 1 فنجان آب گرم شیر

یک بطری آب فشان

همه این مواد را باید در یک کاسۀ متوسط ریخته و حسابی مخلوط کنید. سپس آن را در یک بطری آب فشان ریخته و روی شیشه‌‌ ها اسپری کنید. حالا میتوانید با یک حولۀ کاغذی آن را پاک کرده و خشک نمایید.

روش 3

پاک کردن شیشه و تمیز کردن آن ،در این روش شما به 1 فنجان الکل ایزوپروپیل ( مراقب باشید، قابل اشتعال است)، 2 فنجان آب سرد شیر، 1 قاشق غذاخوری سرکۀ سفید و 2 قطره رنگ غذای آبی نیاز دارید. حالا باید آب و الکل را در یک کاسه ای متوسط ریخته و خوب مخلوط کنید.سپس سرکه و رنگ آبی را هم به آن اضافه کرده و محلول را هم بزنید. این مایع دقیقا مثل شیشه شوی آبی عمل می کند.

روش 4

در این روش برای پاک کردن شیشه باید 2 قاشق غذاخوری سرکۀ سفید را با حدود 1 لیتر آب سرد شیر مخلوط کنید. سپس آن را در بطری آب فشان ریخته و تکان دهید تا مواد حسابی با هم مخلوط شوند. بعد به شیشه ها اسپری کنید.

روش 5

در این روش 4 قاشق غذاخوری آب لیمو را در کمی ‌آب حل کرده و بعد در یک گالن ( 3/7853 لیتر ) آب سرد شیر بریزید. حالا حسابی آنها را با هم مخلوس کنید. مقداری از این محلول را در یک بطری آب فشان بریزید و استفاده کنید.

روش 6

شما میتوانید برای تمیز کردن شیشه ها ½ فنجان آب لیموی خالص را با 2 فنجان آب گرم شیر مخلوط کنید. سپس این ترمیب را در یک بطری آب فشان ریخته و خوب تکان دهید تا مخلوط شود. بعد به شیشه ها اسپری کنید.

روش 7

یک روش دیگر بریا پاک کردن شیشه آنست که 1 قاشق غذاخوری آرد ذرت، ¼ فنجان سرکۀ سفید و 1 لیتر آب گرم شیر آماده کنید. این مواد را در یک سطل ریخته و خوب مخلوط کنید. حالا باید آن را با یک کهنه یا اسفنج استفاده کرده و به شیشه بمالید. یا اینکه آن را در بطری آب فشان ریخته و به شیشه ها اسپری کنید. فقط یادتان باشد قبل از استفاده آن را خوب تکان دهید تا مواد با یکدیگر مخلوط شوند.

روش 8

برای شستشوی شیشه‌‌ها در فصل زمستان میتوانید از شستشو دهند ضد یخ خانگی استفاده کنید. برای تهیه این محلول باید ½ فنجان الکل ایزو پروپیل( مراقب باشید مانند الکل و نفت شعله ور است) و 1 لیتر آب گرم شیر را در یک ظرف کوچک بریزید و خوب مخلوط کنید. با اسفنج محلول را روی شیشه‌‌ مالیده و بعد با یک حولۀ کاغذی آن را خشک نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.