رفو روکش مبلمان

رفو روکش مبلمان ،استفاده از مبلمان پارچه ای در خانه های امروزی امری اجتناب ناپذیر است. بسیاری از ما به دلیل طرح و شکل خاص پارچه های مبلمان آنها را انتخاب می‌کنیم. از آنجایی که پارچه مبلمان به شکل رویه کوبی بر روی کلاف مبل قرار گرفته است قابلیت تعویض فقط در کارگاه را دارد و به گونه ای نیست که خود فرد بتواند این تعویض روکش را انجام دهد.
ممکن است یک مبلمان قدیمی یا حتی نو که علاقه زیادی به آن دارید بر اثر بی احتیاطی دچار پارگی شود. از آنجایی که پارچه دارای مقاومت کمی در برابر اشیا نوک تیز است پاره شدن آن امری اجتناب ناپذیر است. اما در هنگام پاره شدن روکش مبلمان چه کاری از ما بر می آید. بسیاری تصور می کنند تعویض روکش تنها چاره کار است. به همین علت هزینه زادی را برای تعویض روکش مبلمان پارچه ای تقبل می کنند تا بتوانند جای پارگی روکش مبلمان را از بین ببرند.

در این بین کسانی هستند که به پارچه مبل خود علاقه زیادی دارند و می دانند دیگر مانند آن را پیدا نخواهند کرد. این افراد باید چه کنند؟
راه حل بسیار ساده است. به جای تعویض روکش مبل یا مبلمان شما باید فقط اقدام به رفوگری به شکلی حرفه ای کنید. رفوگری به گونه ای که یک تزیین به چشم آید از هنر های کاربردی است که امروزه بسیار به کار می آید.برای رفوگری پارچه مبلمان نیاز به کمی پارچه و نخ و سوزن متناسب با رنگ روکش مبلمانتان دارید. توجه داشته باشید که انتخاب رنگ پارچه بسیار مهم است، ترجیحا سعی کنید از رنگ های مکمل استفاده کنید تا جذابیت بیشتری به کار بدهید.

مراحل رفوگری روکش پارچه ای مبلمان

مرحله اول

رفو روکش مبلمان ،قبل از هر چیز لازم است محل پارگی را برای جلوگیری از بزرگتر شدن آن بدوزید. دلیل این کار این است که در اثر استفاده مکرر از مبلمان و نشست و برخاست بر روی آن ممکن است پارچه دچار کشش شود و پارگی آن گسترش پیدا کند. پس قبل از هرچیز با نخ و سوزن محل پارگی را بدوزید.

مرحله دوم

یک الگوی کاغذی تهیه کنید در اشکالی که دوست دارید برای مثال به شکل شش ضلعی یا مربع یا هر شکل دیگری که دوست دارید. توجه داشته باشید که قرار است این الگو بر روی چند پارچه پیاده شود و به شکل لانه زنبوری یا هر مدل دیگری که فکر می کنید جذاب تر است آنها را کنار هم بدوزید. توجه داشته باشید که یکی از این الگوها باید کاملا محل پارگی را بپوشاند.

نکته: لازم به ذکر است شما می توانید به جای برش پارچه از روی الگو، پارچه های کیپور با طرح گل را انتخاب کنید و روی محل پارگی بدوزید.

پیشنهاد:

رفو روکش مبلمان ،شما می توانید برای هماهنگ کردن رنگ مبلمان با پیله هایی که آماده کرده اید. از پارچه مورد نظرتان برای پیله یک یا دو عدد کوسن تهیه کنید و در روی مبلمان استفاده کنید. این کار علاوه بر هماهنگ کردن دکور مبلمان از جذابیت بصری زیادی نیز برخوردار است. می توانید از رنگ های شاد و پر شور برای اینگونه وصله کاری های هماهنگ با کوسن استفاده کنید که علاوه بر رفوی روکش مبلمان تغییر و تحول زیادی را نیز در مبلمان خود ایجاد کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.