راهنما و آموزش جامع خرید یخچال فریزر

راهنما و آموزش جامع خرید یخچال فریزر ،اگر شما برای خرید یک یخچال فریزر مناسب به بازار مراجعه کنید به احتمال بسیار زیاد با دو مشکل رو به رو می شوید . اولین مشکل وجود خیل عظیمی از یخچال های متفاوت با کیفیت ها و علمکرد متفاوت است که باعث می شود در انتخاب خود سردرگم شوید . مشکل دیگر کافی نبودن اطلاعات فروشندگان یخچال ها است که باعث می شود تا شما نتوانید اطلاعات دقیق و کافی را در مورد یخچال های متفاوت بدست آورید.

 نوع کاربری و تعداد کاربران یخچال

اگر خانواده شما بین دو تا پنج نفر است ابعاد یخچال می تواند متعادل و حتی کوچک باشد . اما اگر خانواده شش نفره و به بالا دارید یک یخچال با ابعاد بزرگ برای شما مناسب تر خواهد بود.

یخچال فریزر مناسب برای استفاده خانواده بزرگ

خانواده هایی با تعداد اعضا 5 نفر و بیشتر خانواده بزرگ به شمار می آیند . هر چه تعداد افراد خانواده بیشتر باشد مسلما یخچال باید توانایی نگهداری خوراکی های بیشتری را داشته باشد . بهتر است یخچال فریزر یک خانواد بزرگ حداقل 18 فوت باشد و حدود 50 درصد فضای یخچال فریزر به قسمت یخچال و بقیه فضا به فریزر اختصاص داده شود .

یخچال فریزر مناسب برای زوج های جوان

راهنما و آموزش جامع خرید یخچال فریزر ،برای یک زوج جوان و در ابتدای زندگی ، اندازه یخچال چندان مهم نخواهد بود .امروزه بسیاری از زوج ها حداقل ۲ سال بعد از ازدواج صاحب بچه می شوند و حداقل 10 سال طول می کشد تا فرزند شما به اندازه ای برسد که بر روی  مقدار غذای مصرفی تاثیر بگذارد . بنابراین شما در ابتدای زندگی خود می توانید یک یخچال فریزر حداکثر 12 فوت بخرید و ۱۰ سال دیگر آن را تعویض نمایید.

نکات فنی مهم درباره یخچال فریزر

نحوه کار یک یخچال فریز پیچیده است و در این مقاله نمی گنجد ، اما ما در حد اختصار برای شما توضیح خواهیم داد . یک یخچال از 4 قسمت مختلف تشکیل شده است:

Compressor , Evaporator , Condenser و Thermostat . این چهار قسمت طی یک فرآیند پیچیده گاز فریون را خنک می کنند و در لوله های یخچال به حرکت در می آورند و به این ترتیب این گاز گرمای مواد غذایی رو جذب و دوباره با کمک Compressor و Condenser خنک می شود  و به داخل این چرخه باز می گردد .

متوسط عمر یخچال فریزر چقدر است؟

عمر کاری هر یخچال فریزر به طور متوسط بین 12 تا 14 سال است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.