نقش اینورتر در کولرهای گازی جدید

نقش اینورتر در کولرهای گازی جدید

نقش اینورتر در کولرهای گازی جدید ،اگر شما کمی درباره برند های مختلف کولرگازی تحقیق کرده باشید حتما متوجه شده اید که اکثر محصولات برند های مختلف علاوه بر داشتن ظرفیت های مختلف دارای دو نوع اینورتر و معمولی هستند اما واقعا اینورتر چیست و چه مزایایی دارد سوالی است اکنون در طی این مقاله به آن پاسخ خواهیم داد

اینورتر به چه معناست؟

اینورتر یک مبدل است که جریان مستقیم برق را به جریان متناوب تبدیل میکند. این تکنولوژی به صورت یک برد الکتریکی درون کولرهای گازی نصب میگردد که سبب کنترل دور کمپرسور میگردد و باعث می شود که کمپرسور از دور ثابت به دور متغیر تبدیل شود و میزان دور کمپرسور به راحتی کنترل شود این تکنولوژی ویژگی ها و مزایای بسیاری دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

ویژگی های و مزایای کولر گازی اینورتر

نقش اینورتر در کولرهای گازی جدید ،اما این تکنولوژی چه سودمندی برای ما دارد وجود آن در کولرهای گازی برای چیست؟ آیا اسپیلت های اینورتر واقعا از نوع معمولی بهتر هستند ؟ بیاید نگاهی به ویژگی های این کولرهای گازی بیندازیم

کاهش مصرف برق

از مزایا ویژگی های این تکنولوژی میتوان به کاهش مصرف برق اسپیلت اشاره کرد اسپیلت هایی که تکنولوژی اینورتر بهره میبرند،بین ۶۰ تا ۷۰ درصد مصرف برق کمتری دارند زیرا دور کمپرسور متغیر است و همیشه با دور ثابت کار نمیکند. این کولرهای گازی دارای شاخص انرژی A هستند که بیشترین بازده دارد.

افزایش دوام و طول عمر  اسپلیت

این تکنولوژی سبب دوام طول عمر دستگاه میگردد کاهش ضربه های مکانیکی کمپرسور یکی دیگر از ویژگی های این کولرهای گازی است علاوه بر آن اینورتر سبب کاهش صدمات ناشی از افزایش و کاهش جریان برق نیز میگردد و از قسمت های مختلف دستگاه محافظت میکند این تکنولوژی میزان خاموش و روشن شدن کمپرسور را نیز کاهش میدهد زیرا باعث میگردد هنگام رسیدن به دمای مطلوب سرعت کمپرسور کاهش یابد و دمای محیط را ثابت نگه داشته شود. همه این مزایا به نوبه خود سبب افزایش طول عمر دستگاه میگردند.

بهبود نحوه عملکرد  کولر گازی

با این تکنولوژی کمپرسور هنگام کار به میزان لازم گردش میکند و همین امر سبب بهبود عملکرد اسپیلت میگردد و دور کمپرسور بسته به میزان مورد نیاز به صورت خودکار تنظیم میگردد و همین سبب افزایش عملکرد کولرگازی به هنگام کار میباشد.

تسریع سرمایش

پوشیده نیست که اسپیلت های اینورتر علاوه بر مزایای گفته شده یک مزیت کلیدی دیگر دارند و آن  سرعت سرمایش بیشتر است این کولرهای گازی تا ۴۰% درصد سرعت سرمایش را افزایش میدهند و به سرعت دمای محیط را به دمای مطلوب تغییر میدهند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.