ترفندهای ساده برای جلوگیری از چروک شدن لباس ها

جلوگیری از چروک شدن لباس

ترفندهای ساده برای جلوگیری از چروک شدن لباس ها

یکی از روش های شیک پوشی و جنتلمن بودن پوشیدن لباس های صاف و اتو شده است که می توان برای جلوگیری از چروک شدن لباس ها از روش های بسیار زیادی استفاده کرد یکی از این روش ها استفاده نکردن از خشک کن در لباس شویی خانه است وقتی قصد دارید لباس های خود را صلاف نگهدارید اما قصد دارید آن ها را بشورید از خشک کن لباسشویی استفاده نکنید تا این اتفاق برای شما نیفتد .

جلوگیری از چروک شدن لباس
جلوگیری از چروک شدن لباس

ترفندهای ساده برای جلوگیری از چروک شدن لباس ها

نکاتی برای داشتن لباس های بدون چروک یکی از راه حل های ساده در این زمینه این است که لباس‌های چروک خود را با یک لیف مرطوب درون خشک کن بیندازید و برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بگذارید کار کند. بخار ناشی از لیف چروک‌ها را صاف خواهد کرد و زمان بیشتری به شما برای کارهای دیگرتان خواهد داد.
اگر می‌خواهید لباس‌های بیشتری داخل خشک‌کن قرار دهید، می‌توانید به جای لیف از حوله‌ی حمام یا حوله‌ی دست استفاده کنید.

 

برای لباس‌های پارچه ای سرعت آرام تر چرخش و دمای کمتر به کاهش چروک‌ها کمک می‌کند. یک چرخش سریع در حقیقت چروک‌ها را بدتر می‌کند. تنظیمات ماشین خود را بر اساس دمای کم و سرعت کمتر چرخش قرار دهید.

لباس‌های چروک را با یک لیف مرطوب درون خشک کن بیندازید و برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بگذارید کار کند .

ترفندهای ساده برای جلوگیری از چروک شدن لباس ها

شناخت بهترین راهکار جلوگیری از چروک شدن لباس ها

برای پیشگیری از چروک شدن زیاد لباس‌ها و صرف زمان زیاد برای اتو کردن زمانی که صدای بوق پایان کار ماشین لباس شویی را شنیدید سریع لباس ها را خارج کنید. اگر لباس‌ها همان‌طور بمانند چروک‌ها به‌سرعت شکل می‌گیرند و زحمت شما دو چندان می شود.

برای پیشگیری از چروک شدن زیاد لباس‌ها پس از پایان کار ماشین لباسشویی سریع آنها را خارج کنید

برای رفع سریع چروک ها روی لباس اسپری کنید، آن را صاف کرده و به‌ آرامی بکشید. سپس بگذارید لباس آویزان بماند تا خشک شود. این روش روی لباس‌های بافتنی و نخی سبک بهتر اثر دارد اما روی لباس‌هایی مانند پارچه‌های ابریشمی و ریون که لک پارچه باقی می‌ماند این روش را امتحان نکنید.

برای رفع سریع چروک ها روی لباس اسپری کنید، آن را صاف کرده و به‌ آرامی بکشید

پس از خشک شدن لباس، مثل فروشندگان لباس‌های خود را تا کنید. با سه تا کردن لباس به جای از وسط تا زدن باعث می‌شوید چروک‌های ناخوشایند میان لباس شکل نگیرند و نیاز به اتو کردن لباس ها نباشد.

پس از خشک شدن لباس، مثل فروشندگان لباس‌های خود را تا کنید

از هنگرهای دست ساز برای آویزان کردن لباس های خود استفاده کنید، این هنگرهای مقرون به صرفه برای فضاهای کوچک کمدها بسیار مناسب اند، به سادگی می توانید آن ها را خودتان بسازید و به اوضاع کمد خود سر و سامان ببخشید.

از هنگرهای دست ساز برای آویزان کردن لباس های خود استفاده کنید .

ترفندهای ساده برای جلوگیری از چروک شدن لباس ها

صبر کنید تا لباس‌ها کاملاً خشک شوند احتمال و امکان چروک شدن لباس‌ها وقتی مرطوب یا گرم هستند بسیار زیاد است. پس حتماً اجازه دهید لباس‌هایتان بعد از شستشو کاملاً خشک شوند. حتی قرار دادن لباس‌های نم‌دار در کمد باعث می‌شود تا نه تنها لباس بوی نم بگیرد بلکه بیشتر چروک شود.

لباس‌هایتان را صحیح اتو کنید برای اتو کردن لباس‌ها آن‌ها پشت و رو کنید و در امتداد خط دوخت آن‌ها را اتو کنید. این کار باعث می‌شود تا وقتی لباس‌هایتان را می‌پوشید کمتر چروک شوند. وقتی لباس‌ها را با اتوی داغ اتو می‌کنید ، بعد از آن حتماً از اتوی سرد استفاده کنید. استفاده از اتوی سرد بعد از اتوی داغ باعث می‌شود تا اتوی لباس دیرتر از بین برود .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.